image

image

Nie sposób było powstrzymać się od wyjazdu w Tatry po zakupie nowego „starego” autka. Wszystko tak się składało, że mojej żonie wypadł wyjazd do Krakowa i nie było siły aby mnie coś powstrzymało aby nie pojechać w Tatry na kilka godzin aby pobiegać. Akurat chciałem sprawdzić samochód jak się spisuję i przetestować buty w innych warunkach.

Wiadomo, że tylko szalenieć wybiera się na kilka godzin pobiegać w górach ale do takich należę. Wyjazd ze stolicy o 6 rano, przyjazd do Krakowa i szybka droga do Zakopanego. Nie należę do takich którzy stoją w koradach. Wolę nadrobić kilka kilometrów ale dzięki temu szybciej dojeżdżam na miejsce. Tym razem też skorzystałem z objazdu. Tych szczegułów nie zdradzam.

Dotarłem na miejsce. Zaparkowałem samochód. Przebrałem się i w górę.
image
Wybrałem pospolitą drogę ale zarazem na podbieg jest dość trudna:
Podbieg i zbieg
– Rondo – Kuźniece – Myślenickie Turne – Kasprowy Wierch…
Pogoda dopisała znakomicie, jak zwyklę o tej porze roku ludzi w Tatrach jest zbyt dużo ale ja nie komu nie lrzeszkadzałem i oni mi też nie przeszkadzały. Jedynie było zdumienie gdy wbiegałem i omijałem ludzi i jak zbiegałem i spotykałem tych samych ludzi, to mówili:” a czy ten Pan przed chwilą nie wychodził w górę?” Tak, to byłem ja chociaż nie komu nic nie odpowiedziałem. Czasu nie zrobiłem imponującego ale miałem 2 godziny do wykorzystania i dokładnie tyle poświęciłem czasu dla siebie.
image
image
Trzeba przyznać, że Garmin Fenix II w górach czuję się doskonale. Spory wyświetlacz, przyciski i funkcjonalność tego małego komputera daję spore atuty pod czas biegów w górach. Natomiast waga daję się odczuć i chyba to jest dość taki poważniejszy minus dla tego urządzenia.

 
Bity Salomon SpeedCross3 też spisują się w warunkach górskich doskonale, to nie są buciki do biegania w terenie leśnym lub błocistym, tylko to są buty do biegania w warunkach ekstremalnych, górskich. Na co tak naprawdę zwracam uwagę? Na komfort, trzymanie stopy i przyczepność. Komfort jest doskonały, miękki but, wygodny, dobrze trzymający stopę. Łatwę wiązanie i doskonale dopasowanie. Podeszwa pomimo tego że jest miękka, lekka, to ma naprawdę doskonałą przyczpność i amortyzację.
Wyjazd w góry uważam za udany jak zwykle byłem po powrocie umordowany ale psychicznie wypoczęty i zapalony do dalszych działań 🙂