W zaistniałej sytuacji chciałbym podziękować firmie Garmin Polska, a wszczególności Panu Piotrowi, który załatwił sprawę błyskawicznie. Zazwyczaj takie rzeczy dzieją się w ostatniej chwili i właśnie wczoraj na treningu padło mi urządzenie i nie mogłem go włączyć dziś rano zostało wymienione na nowe, za co naprawdę ogromnie dziękuję 🙂

Jeszcze kilka pozytywnych słów na temat funkcjonowania Garmin Fenix.
Otóż wczoraj przeglądałem opisy osób którzy testowali Fenixa. Szczerze powiem, że zarzucają nie wygodnych przycisków. Ja natomiast korzystałem z różnych pulsometrów, zegarków także Garmina i uważam, że chyba ludzie nie dokońca potrafią go obsługiwać. Korzystając z Fenixa w terenie, na rowerze, w maratonach i Ultra biegach uważam, że przeciski w tym przypadku są ogromnym atutem i są bardzo wygodne.

Drugim zarzutem innych urzytkowników jest GPS – tutaj zgodzę się ale też nie do końca, sam nadziałem się na niepszyjeną sytuację kiedy oszukał mnie na 5 km pod czas maratonu. To wynika wszystko z ustawień. Moim zdaniem Garmin Fenix jest tak dopracowanym urządzeniem i mądrym, że trzeba go tylko umieć obsługiwać i ustawiać czyli jak biegamy w mieście, to ustawiamy na normalny tryb GPS a jak w terenie, to na oszczędny. I wszystkie problemy rozwiążą się.

Kolejnym zarzutem, było to że koperta jest za duża i nie mieści się pod rękawem, a czasem rękaw zachaczyło za przyciski i przestawia urządzenie. Na to też jest sposób jak blokowanie urządzenia i problem też rozwiąże się sam.

Jeszcze inną ciekawostką ale to już moje sugestie, to że czas pracy w trybie zegarowym akomulator wytrzymuje do 16 tygodni, może to jest błąd w opisie, może to powinno być do 16 dni to się zgodzę bo w moim przypadku, wytrzymał około własnię 17 dni natomiast w trybie GPS normal wytrzymało mi do 9 godzin, ale w trybie oszczędnym w sumie do końca nie sprawdziłem ale miałem przebiegłem dwa maratony, tydzień po tygodniu no i tygodniowe wstrzymanie w trybie zegarowym. Teraz będę we Włoszech w Apieninach, to sprawdzę dokładniej.

W najbliższym czasie czekajcie na kolejny opis i kolejne funkcje.
Igor