Jak co roku przed sezonem przeglądam co się dzieję u nas i u naszych sąsiadów. Słowaccy inwestorzy nie śpią i nie marnują czasu na pogawędki, oni tam działają i dość mocno rozwijają się…

NOWOŚCI SEZONU ZIMOWEGO 2015/2016

Wiosną, zaraz po roztopach, w ośrodku Jasna Tatry Niskie przystąpiono do prac rekultywacyjnych na trasach zjazdowych, związanych z mulczowaniem, zasianiem trawy, koszeniem, usuwaniem kamieni. Bardziej komfortowe szusowanie w sezonie 2015/2016 zapewnią także nowości, które docenią przede wszystkim stali bywalcy ośrodków.

NOWA TRASA ZJAZDOWA nr 2b

Po północnej stronie Chopoka po poszerzeniu i przeprowadzeniu prac terenowych trasa 42 Priehyba – Jasná zmieni się w nową niebieską trasą zjazdową 2b Májová Priehyba – Jasná.

12a JELENÍ GRÚŇ

Nowością ośrodka będzie niebieski łącznik Jelení Grúň-Slalomový svah. Będzie to trasa zjazdowa dla mniej zaawansowanych narciarzy – 12a Jelení Grúň. Nowa trasa ma świetną lokalizację, a do jej naśnieżania wystarczy odrobina naturalnego puchu.

NOWA TRASA ZJAZDOWA NA POŁUDNIU

Na południowych stokach Chopoka wreszcie będą mogli szusować także mniej doświadczeni narciarze. Specjalnie dla nich powstała nowa niebieska trasa zjazdowa aż do Krupovej. Początkujący mogą liczyć na przepiękny panoramiczny widok na pagórkowatą Dolinę Górnego Hronu. Dzięki połączeniu tras na Chopoku powstanie najdłuższa trasa zjazdowa o długości 6800 m polecana także dla rodzinom z dziećmi.

NOWY SYSTEM NAŚNIEŻANIA

Szusowanie w lokalizacji Rovná hoľa – Záhradky i na nowej niebieskiej trasie zjazdowej 2b Májová Priehyba – Jasná będzie jeszcze przyjemniejsze. Dzięki nowym systemom naśnieżania na tych odcinkach wyraźnie poprawią sie warunki jazdy. Ośrodek będzie naśnieżany o wiele wcześniej niż dotychczas, a trasy zjazdowe będą szybciej dostępne dla miłośników białego szaleństwa.

BARIERA CHRONIĄCA PRZED WIATREM

Narciarze poczują poprawę także podczas przejazdu na trasie Záhradky-Rovná hoľa, gdzie zostanie zainstalowana bariera chroniąca przed wiatrem, która umożliwi pracę kolejki nawet przy silniejszych porywach wiatru.

NOWE BARIERY ŚNIEŻNE

Nowe bariery śnieżne zostaną zamontowane na trasie Pretekárska 1b Konský Grúň – Luková.

SNOW PARK JASNA

Wyraźne zmiany szykują się także w najstarszym ośrodku Snow Park Jasna. Pojawią się dwie nowe przeszkody wykorzystujące ukształtowanie terenu, dzięki którym do otwarcia parku wystarczy mniej śniegu. W ten sposób odwiedzający mogą liczyć na więcej atrakcji i wspaniałych przeżyć niż w ubiegłych latach.

WIĘKSZY APRÈS SKI BAR

Więcej miejsca na imprezy Après Ski! Biela Púť zaprasza do większego Après Ski Baru, w którym podczas szusowania można doładować energię i uprzyjemnić sobie dzień na stoku.

KONTROLA DETEKTORÓW LAWINOWYCH – LVS

W tym sezonie na elektronicznej mapie na Chopoku pojawi się nowy Checkpoint do kontroli detektorów lawinowych LVS, gdzie wszyscy miłośnicy stref freeride’owych będą mogli skontrolować działanie swojego sprzętu. Beacon checkpoint będzie zlokalizowany przed budynkiem Rotundy.

www.jasna.sk