Całkowicie przypadkowo nawiązałem współpracę z włoskim producentem smarów „Solda”. W 2011 roku zacząłem poszukiwać alternatychwnych rozwiązań na zakup narzędzi i smarów bezpośrednio od zagranicznych producentów. Polscy dystrybutorzy oferują dobre produkty ale w dość wysokich cenach. Jak prowadzi się serwis ręczny i dba się o wizerunek firmy i jakości usług, to chciałem dostarczyć klientowi maksymalną satysfakcję cenową i jakościawą. Tak dotarłem do włoskiego producenta smarów „Solda”.
Woski Solda są zakorzenione w historii sportów zimowych.
Produkt jest wynikiem wielkiej pasji sportowej do uprawiania sportów zimowych.
Gino Solda biorąc udział w igrzyskach olimpijskich w Lake Placid (USA) w 1932 roku jako reprezentant włoskiej reprezentacji olimpijskiej, która wyróżnia się i jest liderem w narciarstwie biegowym, alpejskim, to właśnie podczas tej olimpijskiej przygodzie, Gino zaczyna mieć marzenia aby wyprodukować własny wosk narciarski dla siebie i dla innych włoskich sportowców. Dwa lata później, w 1934 roku „Woski Solda” która będzie towarzyszyć w kolejnych latach i dziesięcioleciach Włoskich sportowców wszystkich dyscyplin sportów zimowych w ich wielkiej opowieści o pasji i sukcesach, jak Zeno Colo, Roberto De Zolt Magda Genuin, Cristina Paluselli, The Fiamme Oro Moena etc.
Mieszanka pasji sportowej i badań naukowych nabędzie nowej siły w połowie lat 70., wraz z pojawieniem się w towarzystwie syna Gino. Manlius, wielki innowator technicznych i chemicznych, a także utalentowanego sportowca narciarstwie alpejskim. Ta mieszanka pasji sportowej i innowacje technologiczne pozwalają „Soldę” wprowadzić na sam szczyt w branży. Stale udoskonalane, rok po roku.
Dziś „Solda” jest skutecznym narzędzięm w zdobywaniu sukcesów sportowych, gdzie wieloletnie doświadczenie jest fundamentem, a także zapewnia konkurencyjny impuls do ich ciągłego doskonalenia technologicznego, w ścisłej współpracy z największymi międzynarodowymi firmami chemicznymi oraz doskonałymi sportowcami wszystkich dyscyplin narciarskich, tak właśnie prezentują się smary „Solda”
I w taki sposób współpracuję z ta firmą od 2011 roku. Używam całą gamę produktów tej firmy.