Od razu nasuwa się myśl, że jestem wegetarianinem/weganinem… Przecież dziś to jest modne i kolejna osoba uległa modzie. Nic mylnego. Zwyczajnie odstawiłem mięso, chciałem zobaczyć jak długo mogę wytrwać bez jedzenia mięsa. Trzeba przyznać, że początki były kiepskie.
Dlaczego odstawiłem mięso?
Szczerze? Zacząłem czytać jedną książkę i zwyczajnie natchnęło mnie i następnego dnia wszystko odstawiłem.
Ile czasu nie jem? Czwarty miesiąc.
Kiedyś śmiałem się z ludzi którzy nie jedzą mięsa i nic związane ze zwierzętami. Teraz już sam wiem, że idę w dobrym kierunku.
Kilka miesięcy temu moje śniadanie wyglądało ze stosu wędlin, chleba, serków i temu podobnemu. Nie mogłem pomyśleć jak to pójść do karczmy i nie zjeść golonkę? Albo jak można na obiad wcinać samą sałatę bez mięsa?
Najtrudniejsze w tym wszystkim zmienić swoje przyzwyczajenia, swoje życie… Wiadomo jesteś głodny, robisz kanapkę z wędliną i po sprawie. A tutaj jest inaczej, jesteś głodny trzeba wysilić się i zrobić jakiś koktajl z warzyw, owoców, sałatkę… Trzeba mieć już albo przygotowane, albo mieć coś podobnego w lodówce i umieć sobie naszykować pożywny posiłek.
Można zarzucać, że w mięsie jest białko, żelazo… ale nie mniej tego wszystkiego jest w jarmużu, orzechach, fasoli, grochu i td, wystarczy sprawdzić i naprawdę można zdziwić się.
Teraz wracam z treningu i zamiast kolacji z mięsem pije pożywny koktajl. A jak się śpi 🙂 warto spróbować efekt jest już po 2 tygodniach.
Trzeba przyznać, że nawet trening, bieganie i inne czynności fizyczne nie tak męczą i naprawdę sprawiają więcej radochy, przyjemności, nawet inaczej ciało pachnie i pot. Moim zdaniem w niejedzeniu mięsa nie ma nic złego, nawet powiedziałbym, że wskazane jest odstawienie na kilka tygodni aby organizm odpoczął. Jeśli przeanalizujemy jak pracuję nasz żołądek, to od razu zwrócimy uwagę na to jak zjemy obfity posiłek, to człowiek jest taki przymulony, czuję się pełny i senny, to właśnie nasz żołądek trawi nasz obiad i cały organizm skupia się na trawieniu naszego obiadu, a nie na dalszych czynnościach.
Warto spróbować, teraz idzie wiosna i lato jest o wiele łatwiej, są dostępne warzywa, owoce i to w zdecydowanie niższych cenach niż teraz w zimie.
Chcesz się wypróbować, to zmień swoje życie na lepsze 🙂