Czasem zadaję się pytanie jak to jest z tym stylem życia?
Też kiedyś myślałem o tym ale szybko znalazłem odpowiedź.
Tym czym się zajmuję, to wszystko podporządkowuję pod swoje życie, czyli serwis narciarski, sport, góry… to jest całe moje życie.


Dobrze jest w tedy kiedy robisz to co lubisz i na tym zarabiasz i zarabiasz tyle, że wystarczy na życie i na swoje przyjemności. niestety takie już mamy społeczeństwo, że każdy myśli o pieniądzach.
Czasem pytam u znajomych czy lubią swoją pracę? w 90% nikt nie lubi swojej pracy ale trzyma ich tylko wynagrodzenie.
Nasuwa się pytanie, to po co mordować się dla pieniędzy? po to żeby kupić własne mieszkanie ( na kredyt) to jest szczęście? Czy wolność? Czy satysfakcja z tego co się robi? To pytanie zostawiam otwarte, niech każdy pomyśli co jest w jego życiu najważniejsze?
Ja lubię swoje życie, budzę się rano i wiem, że dziś będę robić ulubione rzeczy. A czy ty też tak masz?
Co jest w moim pojęciu stylem życia? Wydaję się łatwe pytanie i powinna być łatwa odpowiedź ale jak się zagłębimy, to nie jest tak łatwo.
Wpisując w wyszukiwarce, to można wyszukać taką definicję „Styl życia – zakres i formy codziennych zachowań jednostek lub grup, specyficzne dla ich usytuowania społecznego, tzn. manifestujące położenie społeczne oraz postrzegane jako charakterystyczne dla tego położenia, a dzięki temu umożliwiające szeroko rozumianą społeczną lokalizację innych ludzi[1]. Pojęcie to obejmuje nie tylko zachowania ludzkie, ale i psychofizyczne mechanizmy leżące u podstaw owych zachowań: ludzkie motywacje, potrzeby, akceptowane wartości.”
Tak wszystko można określić jak wyżej ale sensu trzeba poszukać jeszcze głębiej. Czasem ludzie nawet nad takimi pojęciami nie zastanawiają się. Ale warto pomyśleć. Budzisz się, leżysz, patrzysz w sufit, przez okno i myślisz jakie masz cele w życiu. Samochód? Mieszkanie? Dom? Pokaźna wypłata? Czy to jest tak naprawdę moim celem? W moim przypadku zdecydowanie – NIE. To są rzeczy materialne, które pomagają mi w funkcjonowaniu i nie przywiązuję do nich uwagi. Ja zwyczajnie budzę się i żyje. Zawsze mnie coś ciekawego spotka, zawsze coś ciekawego zrobię, a to że lubię majsterkować, sport, ześwirowanych ludzi, luźne podejście, to jest moje i to jest mój styl życia. Zawsze będę trzymać się tego co jest dla mnie ważne. A co jest ważne? Wolność!