Po przejściach z używanymi samochodami postanowiliśmy z żoną zakupić nowe auto.
Trzeba przyznać nie jest łatwy wybór ale zmagałem się kilka tygodni i wybór padł na całkiem ciekawe auto.
Przegląd samochodów był dość szeroki jak Citroen, Renault, Toyota, Nissan, Hyundai, Kia, Seat, Ford.
Przejechałem się tymi samochodami. Każdy z nich jest dobry w swojej kategorii ale wybór padł na Seat Leon ST 1,4 TSI FR.
Auto zachwyciło mnie nie jednym walorem.
Zaczynając od wyglądu zewnętrznego, Kończąc wyposażeniem wewnętrznym i możliwościami silnika. Odrazu widać jego pazur. Ostre rysy podkreślają jego zadziorność. Co przykuwa uwagę? Wszystko… Na pierwszy rzut oka jest pospolitym samochodem ale jak zatrzymamy się i zwrócimy swoją uwagę, to widzimy prawdziwą bestię 🙂
image

image
Jak nigdy nie zwracałem uwagi na auto, to ten Seat mnie zachwycił.
Auto prezentuje się skromnie ale zadziornie 🙂
Wnętrze oczywiście jak na taki samochód jest dość dobrze dopasowane. Wszystko na swoim miejscu i pod ręką.

image

image

Wybraliśmy opcje z bogatym wyposażeniu oprócz panoramicznego dachu, kamer parkowania i kilku innych zbędnych dodatków jest wszystko, co nam jest potrzebne.
Opis jest przedstawiony niżej:

image

image

Na pierwszy rzut oka w salonie odrazu przykuł moją uwagę, a po jeździe testowej zwyczajnie zachwyciłem się. Benzynowy silnik 1,4 TSI i 150 koni mechanicznych robi to autko dość żwawym, dynamicznym, a sportowe zawieszenie robi swoje.
Trzeba przyznać, że stojąc na światłach może nie jeden być zaskoczony zrywnością i dynamiką tego pojazdu.
Po przejechaniu 1000 km już coś można powiedzieć więcej o tym aucie.
Od razu powiem, że obawiałem się spalania. Ale tutaj miłe zaskoczenie. W trybie mieszanym wychodzi średnio 6,3 litra na 100 km. Wiadomo, że jeszcze dociera się samochód ale i tak miłe zaskoczenie. Po zatankowaniu pełnego baku 55 litrów przejechałem w trybie mieszanym 740 km. Jak na benzynę i silnik 1,4 TSI nie jest złym wynikiem.
Jeśli chodzi o całokształt pojazdu, to powiem, że nie jestem wybredny i te funkcję co ma, to jest dla mnie aż ponad moich oczekiwań. Dla mnie samochód ma jeździć i ma być ekonomiczny jak na razie zadowala mnie pod każdym względem, co będzie dalej, to się okaże. Jednym z bardzo ważnych elementów co zdecydowało na zakup samochodu, to obsługa. Ludzie którzy nami zajęli się byli nie natarczywi, nie starali się tego na siłę sprzedać, tylko dobrze doradzali i przedewszystkim potraktowano nas indywidualnie, dzięki czemu można było poczuć wyjątkowo. To właśnie minus w innych salonach samochodowych, gdzie potraktowano mnie przedmiotowo i z pogardą.