Kiedyś śmiałem się z ludzi którzy biegali, zastanawiałem się po co to oni robią chociaż sam  raz na jakiś czas biegałem ale szybko nudziłem się.
Z upływem czasu troche doceniłem bieganie, częściej zacząłem stawiać co raz trudniejsze wyzwania, zacząłem startować w biegach ulicznych, przełajowych, górskich, maratonach. Zacząłem trenować coraz intensywniej, chociaż kiedyś myślałem, że będę odstawiać sport na drugi plan, a jest zdecydowanie odwrotnie.
Po dzisiejszym bieganiu stwierdziłem, że co raz łatwiej mi się biega i co raz szybciej zbliżam się do upragnionego czasu 17 minut na 5 km dziś nawet nie odczułem, że przebiegłem taki odcinek w 19:12min, a jeszcze niedawno ciężko było zbić czas poniżej 20 min, chociaż raz miałem czas 18:30 min i nigdy go nie powtórzyłem. Mam nadzieję, że na wiosnę będę w formie i zejdę poniżej 18 minut na 5 km.
image
Dziś miałem okazję wypróbować buty do biegania DC, jakoś nie byłem przekonany do takich butów ale po założeniu i zrobieniu kilku kroków stwierdziłem, że może coś z tego wyjdzie i powiem szczerze, że na asfalt do zwykłego trenowania sa całkiem sympatyczne, lekkie, wygodne, dobrze amortyzują drgania, stabilne. Także jeśli ktoś zastanawia się czy je kupić, szczerze polecam 🙂
image
Na nadchodzący sezon mam nadzieję, że przygotuję się dość dobrze, ponieważ plany są ambitne, a czasu jest bardzo mało.
Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej.