Prawdę mówiąc pogoda nam jeszcze nie dopisuję ale trzeba pamiętać, że jeśli chcemy wyjechać na narty i oddać się białemu szaleństwu, to warto sprawdzić w jakim są stanie narty i buty.
Przypominając zeszły rok, to już w tym okresie miałem sporo pracy ale w tym roku to jeszcze chyba nie zapowiada się. Nie ukrywam, że nie będę robić sprzętu dla każdego, ponieważ chciałbym wrócić do tego od czego zaczynałem, a mianowicie do hobby i pasji. Napewno nie będę przygotowywać już nart na taką skalę co robiłem wcześniej ale tym samym nie chciałbym zrezygnować z mojego hobby. Plany zmieniają się, życie toczy się do przodu, przychodzą inne priorytety.


Warto pamiętać, że jeśli chcesz mieć satysfakcję z szusowania, to narty trzeba porządnie wyczyścić i nasmarować, do tego zawsze warto sprawdzić stan wiązań no i oczywiście krawędzi, bo bez krawędzi na lodzie tak jak krowa na lodzie 🙂
Jeśli wybierasz się w teren górski pamiętaj o zawsze o bezpieczeństwie. Warto mieć przy sobie detektor lawinowy aby móc zlokalizować szybciej ofiarę wypadku albo zlokalizować ciebie w jak najrótrzym terminie.
Jeśli nie masz doświadczenia jazdy na nartach w terenie, to najlepiej wybierz się z osobą doświadczoną…
Pamiętaj także o stosownym przygotowaniu się.