Tutaj wybrane wiązania firmy Marker, osobiście uważam za najbardziej popularne, dopracowane.

image

Royal Family – dynastia potężniejsza niż kiedykolwiek!

Któż nie słyszał o wspaniałym, królewskim rodzie wiązań narciarskich Marker? Dla narciarzy free, Royal Family stanowi jakość samą w sobie, niemożliwą do sklasyfikowania na tle innych wiązań tego typu. Swoją samodzielną władzę umocnił legendarny The Duke EPF. Trzecia generacja tych wiązań – lepsze, większe i 28% szersze. DUKE EPF i BARON EPF oparte są na wzmocnionej i poszerzonej ramie EXTENDET POWER FRAME, dzięki czemu są jeszcze mocniejsze i stabilniejsze. Szerokość rozstawu śrub mocujących wynosi aż 46 mm, co zapewnia najlepszą transmisję sił sterujących. Obydwa modele zalecane są do nart o szerokości powyżej 88mm. Ich konstrukcja umożliwia podchodzenie na nartach w górę, do miejsca rozpoczęcia zjazdu, podobnie jak na wiązaniach touringowych. Po łatwym i szybkim zablokowaniu, tour zmienia się w niezwykle sztywne i mocne wiązanie zjazdowe. Przełącznik zjazd/chodzenie – znajduje się pod butem, między szynami wiązania wykluczając tym samym możliwość samoczynnego wypięcia się wiązania z pozycji zjazd do pozycji chodzenia. Znakomite parametry i konstrukcja wiązań pozwala na bardzo agresywną jazdę poza trasami.

Nowym członkiem Royal Family został model Lord SP (Ski Patrol), przeznaczony dla ludzi używających nart do przemieszczania się w dzikim terenie służbowo n.p. ratownicy górscy, pracownicy Parków Narodowych. Wiązanie posiada wzmocnioną konstrukcję, odporną na uszkodzenia, jego przód ma regulację dostosowującą szczęki do różnych rodzajów butów narciarskich. Lord SP, na największych targach sprzętu sportowego ISPO 2013 w Monachium, zwyciężył w kategorii Wiązania Narciarskie.

Jester PRO to najlepsza broń dla zagorzałych, profesjonalnych narciarzy FREE. Posiada oryginalny design i więcej mocy niż kiedykolwiek dzięki szerszej płycie bazowej i na nowo zaprojektowanej piętce. Konstrukcja pięty zapewnia doskonałe trzymanie podczas ostrej jazdy poza trasami, gdyż pietka „próbuje” ciągle dociskać buta do narty, minimalizując przy tym możliwość przypadkowego wypięcia się buta z wiązania. Nowo zaprojektowana przednia część wiązania posiada poziomo wstawioną sprężynę, który wraz z płytką antypoślizgową, ustawioną pod kątem 5%, zapewnia niesamowicie precyzyjne działanie mechanizmu zwalniającego oraz przekaz sił, aby zminimalizować ryzyko przypadkowego wypięcia buta. Aluminiowy most na górze zapewnia dodatkowe usztywnienie i redukcję wagi, ale również pozwala na łatwe pozbycie się przyklejonego do podeszwy buta śniegu.

The Jester i Griffon to lekkie i mocne wiązania freeridowo-freestylowe, o masie skupionej blisko środka narty, co ułatwia wykonywanie tricków w snowparku. Dla młodzieży przeznaczone są lekkie (1530g) freestylowe wiązania Squire. Wiązania Jester, Griffon, Squire występują w wersji Schizo. Jest to mechanizm pozwalający na zmianę położenia buta na narcie, w zakresie 60 mm. Zmianę można dokonać bez wypinania buta z wiązania. Schizo daje Ci możliwość ustawienie pozycji wiązania w zależności od stylu jazdy. Prosty i szybki sposób na przestawienie się z freeridu na freestyle!

Wiązania Markera są szersze, niższe i krótsze od konkurencji. Większa szerokość zapewnia najlepszą transmisję sił sterujących. Obniżenie środka ciężkości poprawia stabilność narciarza, a mniejsza długość wiązania to mniejsze usztywnienie narty.

Nazwa:MARKER TOUR 12 EPF
Kolory:czarny / biały / zielony
DIN/ISO:4.0 – 12.0
Waga:<120kg image

Nazwa:LORD S.P.
Kolory:czarny / biały
DIN/ISO:5.0 – 14.0
Waga:<120kg image

Nazwa:MARKER DUKE EPF
Kolory:biały/czarny/pomarańczowy/petrol
DIN/ISO:6.0 – 16.0
Waga:60 kg+
image

Nazwa:MARKER BARON 13 EPF
Kolory:czarny / srebrny
DIN/ISO:4.0 – 13.0
Waga:<120kg image

Nazwa:MARKER JESTER 16
Kolory:biały / czarny / petrol
DIN/ISO:6.0 – 16.0
Waga:60 kg +
image

Nazwa:MARKER JESTER 16.0 SCHIZO
Kolory:biały / czarny / petrol
DIN/ISO:6.0 – 16.0
Waga:+60kg
image

Nazwa:MARKER GRIFON SCHIZO 13.0
Kolory:biały / czarny
DIN/ISO:4.0 – 13.0
Waga:<120kg image

Nazwa:MARKER JESTER PRO 18
Kolory:miętowy / pomarańczowy
DIN/ISO:8.0 – 18.0
Waga:60 kg +
image

Nazwa:MARKER SQUIRE 11
Kolory:żółty / biały
DIN/ISO:3.0 – 11.0
Waga:30 – 110 kg
image

Marker Tour
image
Wiązania Marker Tour jako jedyne na rynku, posiadając wszystkie plusy wiązań tourowych, w zjeździe zachowują sztywność normalnego wiązania zjazdowego. Dla ułatwienia podejścia po zlodzonym śniegu, można je dodatkowo wyposażyć w raki.

Marker pozwala na łatwiejsze pokonywanie wzniesień i daje większe możliwości podczas zjazdów. Dodatkowym atutem jest brak możliwości odpięcia się wiązania podczas zjazdu. Dzięki zastosowanym surowcom (aluminium i wzmocnione włókno szklane) wiązanie jest lekkie, a zarazem gwarantuje stabilność. Zaimplementowano w nim specjalny mechanizm ułatwiający podchodzenie Back Country Comfort. Ustawienie w pozycji „Walk” powoduje zmianę położenia wiązania i przesunięcie go o 40 mm w tył, co ułatwia poruszanie się, zwłaszcza podczas stromych podejść.

Marker Tour to w pełni nowoczesne wiązanie turowe. Jego najmocniejsze strony to przemyślana koncepcja, nowatorsko urzeczywistniona w praktyce, intuicyjność obsługi i perfekcyjne wykończenie.

Nowością w kolekcji 13/14 jest wiązanie Tour 12 EPF, wyposażone w poszerzona o 28% ramę Extended Power Frame, dedykowane jest do nart Touring Freeride o szerokości, pod butem, powyżej 88mm. Duża sztywność wiązania w trybie „zjazd” oraz podwyższona siła wypięcia do 12 DIN, pozwala na szalony, freeridowy zjazd wprawnym narciarzom. Wiązanie Tour F12 EPF, na największych na świecie targach sportowych w Monachium ISPO 2013, zostało zwycięzcą w kategorii Ski-Bindings.

Nazwa:MARKER TOUR F10
Kolory:czarny / biały / czerwony
DIN/ISO:3.0 – 10.0
Waga:30 -105 kg
image

Nazwa:MARKER TOUR F12 EPF
Kolory:czarny / biały / zielony
DIN/ISO:4.0 – 12.0
Waga:<120 kg image