Wielu zastanawia się nad tym co będzie jutro, jeden odkłada do „skarpety” inny kupuje metale kolorowe, kolejni – dzieła sztuki…
Ostatnio zrobiłem krok i założyłem kolejną działalność pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Z tej racji, iż mam rodzinę na Majorce i czynnie zajmuje się pośrednictwem, usługami adwokackimi w obrocie nieruchomości, to postanowiłem pójść za ciosem i rozszerzyć swoją działalność. GetHome21 – pośrednictwo w obrocie nieruchomościami na Majorce i Polsce.

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii??? Oto przedstawiam kilka cennych porad:

Tutaj zamieszczamy cenne i praktyczne informacje dotyczące zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Artykuły są starannie przygotowane. Zebrana tu wiedza pozwoli Państwu łatwiej podjąć decyzje, oszacować koszty i zaplanować kolejne kroki.

Można tu przeczytać m.in. o:

  • PODATKACH,
  • ASPEKTACH PRAWNYCH,
  • KOSZTACH UTRZYMANIA DOMU ORAZ INNYCH ISTOTNYCH KWESTIACH DOTYCZĄCYCH ŻYCIA W HISZPANII. GDYBY NADAL NIE ZNALEŹLI TU PAŃSTWO ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE WAS PYTANIA, JESTEŚMY ZAWSZE DO WASZEJ DYSPOZYCJI.

ZAKUP W HISZPANII KROK PO KROKU

Zakup nieruchomości w Hiszpanii nie różni się zbytnio od polskich procedur postępowania w takich przypadkach. Oczywiście w niektórych kwestiach należy uwzględnić lokalne uwarunkowania oraz specyfikę rynku.

Dokumenty potrzebne do zakupu nieruchomości w Hiszpanii:

  • NUMER HISZPAŃSKIEJ IDENTYFIKACJI PODATKOWEJ NIE* (NUMERO DE IDENTIFICACION DE ESTRANJERO). NIE TRZEBA O NIEGO WYSTĘPOWAĆ OD RAZU PO ROZPOCZĘCIU WSPÓŁPRACY Z NAMI. DOPIERO, GDY ZDECYDUJĄ SIĘ PAŃSTWO NA ZAKUP I REZERWACJĘ KONKRETNEJ NIERUCHOMOŚCI, PRZYSTĄPIMY DO ZŁOŻENIA DOKUMENTÓW W CELU WYROBIENIA TEGO NUMERU. W OSOBNYM ARTYKULE ZNAJDUJĄ SIĘ INFORMACJE DOTYCZĄCE TEJ PROCEDURY.
  • POTWIERDZENIE OTWARCIA KONTA W HISZPAŃSKIM BANKU
  • PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY
  • KOPIA PASZPORTU LUB DOWODU OSOBISTEGO

Zakup nieruchomości na rynku wtórnym

 1. WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PODPISANIA UMOWY WSTĘPNEJ (UMOWA KUPNA-SPRZEDAŻY W JĘZYKU HISZPAŃSKIM). UMOWA TA GWARANTUJE REZERWACJĘ OBIEKTU. OCZYWIŚCIE PRZED PODPISANIEM OTRZYMUJĄ PAŃSTWO OD NAS RÓWNIEŻ POLSKĄ WERSJĘ TEJ UMOWY.
 2. ZALICZKA WPŁACANA PRZY PODPISYWANIU MOWY WSTĘPNEJ ZAZWYCZAJ WYNOSI OD 3000 DO 6000 EURO.
 3. W UMOWIE WSTĘPNEJ USTALONY ZOSTAJE TERMIN AKTU NOTARIALNEGO ORAZ KONTO, NA JAKIE ZOSTANIE DOKONANA WPŁATA DEPOZYTU – 10% WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI. WPŁATA DEPOZYTU JEST DOKONYWANA ZAZWYCZAJ JEDYNIE W SYTUACJI, GDY TERMIN SPOTKANIA Z NOTARIUSZEM JEST ODLEGŁY W CZASIE O PONAD MIESIĄC OD DATY REZERWACJI.
 4. KOLEJNYM KROKIEM JEST PODPISANIE AKTU NOTARIALNEGO. WTEDY ZOSTAJE WPŁACONA POZOSTAŁA CZĘŚĆ WARTOŚCI SPRZEDAŻY. AKT NOTARIALNY PODPISYWANY JEST W JĘZYKU HISZPAŃSKIM. DLA POTRZEB KLIENTA ZAMAWIANY JEST TŁUMACZ. MOŻE BYĆ TAKŻE OBECNY PAŃSTWA ADWOKAT. WSZYSTKIE NAZWISKA OSÓB OBECNYCH PRZY PODPISANIU AKTU NOTARIALNEGO SĄ UJĘTE W UMOWIE.

Zakup nieruchomości nowej na rynku, od firmy budowlanej

 1. I TYM RAZEM WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PODPISANIA UMOWY WSTĘPNEJ (KUPNA- SPRZEDAŻY) POMIĘDZY KLIENTEM A FIRMĄ BUDOWLANĄ.
 2. PRZY PODPISANIU UMOWY WPŁACANA JEST ZALICZKA W WYSOKOŚCI OD 3000 DO 6000 EURO. GWARANTUJE ONA REZERWACJĘ OBIEKTU.
 3. W UMOWIE WSTĘPNEJ USTALANY JEST TERMIN WPŁATY WŁASNEGO UDZIAŁU (30-40%) NA KONTO FIRMY DEWELOPERSKIEJ.
 4. TERMIN WIZYTY U NOTARIUSZA W CELU PODPISANIA AKTU NOTARIALNEGO UZALEŻNIONY JEST OD TERMINU REALIZACJI DANEJ INWESTYCJI I ODBIORU KLUCZY.
 5. EWENTUALNY KREDYT ZOSTAJE URUCHOMIONY W MOMENCIE ODBIORU KLUCZY I PODPISANIA AKTU NOTARIALNEGO. PIENIĄDZE NA ZAKUP NIERUCHOMOŚCI NIE MUSZĄ BYĆ PRZELEWANE Z POLSKIEGO BANKU, MOGĄ POCHODZIĆ Z INNYCH BANKÓW ŚWIATOWYCH.

Zarówno w przypadku zakupu mieszkania na rynku wtórnym, jak również od dewelopera, jeśli nie dojdzie do transakcji z winy kupującego, zadatek zostanie zatrzymany przez sprzedawcę. Jeśli zaś wina leży po stronie sprzedawcy, będzie on musiał zwrócić podwójną wartość otrzymanego zadatku (chyba że umowa stanowi inaczej). Umowę zakupu nieruchomości sporządza się w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii na osobę prawną, spółkę, spółdzielnię, fundację

Jeżeli chcą Państwo zakupić nieruchomość na osobę prawną, wymagane będą do tego dodatkowe dokumenty. Ich wykaz będzie zależał od formy prowadzenia działalności gospodarczej. Każdorazowo dostarczymy Państwu listę dokumentów dostosowaną do konkretnego przypadku.

Warunki zakupu nieruchomości na kredyt

Wielkim ułatwieniem dla inwestorów z Polski jest korzystna oferta kredytu hipotecznego, którą oferują banki hiszpańskie.

Oto kilka istotnych informacji z tym związanych:

  • KREDYT HIPOTECZNY W HISZPANII MOŻNA UZYSKAĆ DO 70% WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI (W ZALEŻNOŚCI OD DECYZJI BANKU)
  • OPROCENTOWANIE KREDYTÓW HIPOTECZNYCH W HISZPANII WAHA SIĘ W ZALEŻNOŚCI OD BANKU I PODLEGA TAKŻE NEGOCJACJI (MOŻEMY PAŃSTWU POMÓC W ICH PROWADZENIU). OPROCENTOWANIE WYNOSI OD 3,5% DO 3,8%  W SKALI ROKU.
  • KREDYT MOŻNA ROZŁOŻYĆ NA OKRES DO 30 LAT, MAKS. DO 75. ROKU ŻYCIA.

Aby uzyskać kredyt na zakup nieruchomości w Hiszpanii, trzeba spełnić odpowiednie warunki. Dokumenty niezbędne od obywateli Polskich wykonujących pracę w Polsce lub prowadzących działalność to:

  • ZAŚWIADCZENIE Z BANKU O POSIADANIU KONTA – OPINIA BANKOWA (PRZETŁUMACZONE NA J. HISZPAŃSKI);
  • WYKAZ UZYSKANEGO DOCHODU ZA ROK UBIEGŁY LUB ZA ROK BIEŻĄCY – BILANS (PRZETŁUMACZONE NA J. HISZPAŃSKI – NP. PIT ROZLICZENIOWY Z US);
  • AKTUALNE ZAŚWIADCZENIE O ZAROBKACH (W PRZYPADKU WYKONYWANIA PRACY) (PRZETŁUMACZONE NA J. HISZPAŃSKI);
  • KSEROKOPIA PASZPORTU;
  • WYCIĄG Z BIK-U;
  • NUMER N.I.E.

Dla obywateli Polskich wykonujących pracę lub prowadzących działalność w GB, Irlandii:

  • WYCIĄG Z KONTA Z OSTATNICH 3 MIESIĘCY;
  • PAYSLIPS Z OSTATNICH 3 WYPŁAT;
  • TAX RETURN LUB P60;
  • NUMER N.I.E.;
  • CREDIT REPORT – EQUIFAX LUB EXPERIAN (GB) LUB ICB (IRLANDIA).

GetHome21 rzetelnie przeprowadzi Państwa przez cały proces uzyskiwania kredytu hipotecznego na wymarzony dom w Hiszpanii. Dzięki naszym kontaktom z lokalnymi bankami, większość wniosków o kredyty hipoteczne, które negocjujemy i realizujemy, zwieńczonych jest sukcesem.

PODATKI I KOSZTY PRZY ZAKUPIE NIERUCHOMOŚCI

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii to około 13% – 15%  wartości nieruchomości. Poniżej dokładnie opisujemy, co się na nie składa.

Forma finansowaniaGotówkaGotówkaKredytKredyt
RynekPierwotnyWtórnyPierwotnyWtórny
Podatek od przeniesienia10%10%10%10%
NotariuszStawka zależy od wartości nieruchomości*Stawka zależy od wartości nieruchomości*1. Stawka zależy od wartości nieruchomości*2. Opłata za akt notarialny kredytu hipotecznego1. Stawka zależy od wartości nieruchomości*2. Opłata za akt notarialny kredytu hipotecznego
Podatek skarbowy AJD1.5% od wartości nieruchomościx1.5% od wartości nieruchomości i 1.5% od wartości kredytu1.5% od wartości kredytu
Wpis do księgi wieczystejStawka zależy od wartości nieruchomości*Stawka zależy od wartości nieruchomości*Stawka zależy od wartości nieruchomości*Stawka zależy od wartości nieruchomości*
Wycena nieruchomościxx300-500€300-500€

*W przypadku zakupu za gotówkę wszystkie koszty zakupu należy uiścić w ciągu 30 dni roboczych od podpisania aktu notarialnego.

Jeżeli zaciągamy kredyt hipoteczny, bank wymaga, żeby środki na pokrycie kosztów zakupu oraz kwota pozostała do pełnej ceny znalazły się przed podpisaniem aktu notarialnego na prywatnym koncie Klienta powiązanym z udzielonym kredytem hipotecznym. Najpóźniej na 1 dzień przed aktem.

HISZPAŃSKI NUMER IDENTYFIKACJI PODATKOWEJ N.I.E.

W przypadku Państwa decyzji o zakupie i rezerwacji konkretnej nieruchomości niezbędne jest przystąpienie do złożenia dokumentów w celu wyrobienia sobie numeru N.I.E. Jest to prosta i nieskomplikowana procedura. N.I.E. to osobisty identyfikator nadawany obcokrajowcom (także rezydentom) prowadzącym transakcje finansowe w Hiszpanii. Pod tym numerem będą Państwo zarejestrowani w tutejszej instytucji podatkowej. Jest on także niezbędny do uzyskania prawa własności nieruchomości, do opłaty podatków, zawarcia umów o dostawę prądu i wody, zakupu i rejestracji samochodu, zawarcia umowy o pracę itp. O numer N.I.E. można ubiegać się w oddziale dla obcokrajowców placówki policyjnej (Policía Nacional).

W celu otrzymania numeru N.I.E. należy przedstawić:

  • WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY (NOWY) + 2 KSEROKOPIE TEGO DOKUMENTU;
  • DWA AKTUALNE ZDJĘCIA LEGITYMACYJNE;
  • WYPEŁNIONY WNIOSEK (MOŻNA OTRZYMAĆ W URZĘDZIE);
  • NALEŻY RÓWNIEŻ PODAĆ CEL UZYSKANIA TEGO DOKUMENTU, NP. KUPNO MIESZKANIA, UMOWA O PRACĘ, ROZPOCZĘCIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI ITP.

Okres oczekiwania na wydanie dokumentu to od 1 do 30 dni, w zależności od ilości złożonych wniosków w danej miejscowości (najczęściej jednak są to 1-5 dni robocze). Za nadanie Numeru Identyfikacji Cudzoziemca należy wnieść opłatę administracyjną w wysokości 10 euro. GetHome21 pomoże Państwu w sprawnym i bezstresowym załatwieniu wszystkich tych formalności.

KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii, bez względu na to czy jest to willa, czy też apartament, są dużo niższe niż w naszym kraju. Przykład: dla mieszkania o powierzchni około 60 m2, posiadającego dwie sypialnie i salon, usytuowanego na osiedlu z basenem, czynsz, tzw. „comunidad”, wahać się będzie w granicach 30-60 euro miesięcznie, płatne co 6 lub 12 miesięcy.

W nieruchomościach wysokiej klasy, z kilkoma basenami, dużymi tropikalnymi ogrodami, zespołem spa, które do tego znajdują się w ekskluzywnych lokalizacjach, czynsz może dochodzić do 100-160 euro miesięcznie.

Wysokość opłat warunkuje głównie wielkość i jakość części wspólnych dla danej lokalizacji, czyli: ogrodów i basenów, ilość wind w budynkach, obecność ochrony, rozległość terenu itp.

W przypadku własnego domu z działką nie ma żadnych opłat czynszowych, chyba że dana nieruchomość leży na terenie osiedla i posiada części wspólne.

Do kosztów podanych wyżej dochodzi jeszcze roczny podatek od nieruchomości, tzw. „IBI”. Jego wysokość ustalana jest przez lokalne władze gminne indywidualnie dla każdej nieruchomości i jest on płatny raz w roku, w październiku. Wysokość zależy od wielkości i położenia nieruchomości, np. przy apartamencie o powierzchni około 60 m2 waha się on między 200€ a 400€ za rok. Za dom o pow. 180m2 na działce 400m2 zapłacimy nie więcej niż 600€. Trzeba pamietać, że każdy region ma swoje opłaty np na wyspach zapłacimy nie co większe podatki aniżeli na części kontynentalnej.

Opłat za energię elektryczną w Hiszpanii dokonuje się co 2 miesiące, a za wodę co 3 (w ten rachunek wliczony jest również wywóz śmieci, sprzątanie ulic oraz oświetlenie ulic i urbanizacji, tzw. podatek Basura Tax). Energia to koszt około 0,1526 €/ kWh. Przeciętnie rachunek za energię elektryczną w Hiszpanii to około 70€/miesięcznie (2 osoby) – jeżeli używa się klimatyzacji, to około 120€. Rachunek za wodę to średnio 30 €/miesięcznie (2 osoby), przy podlewaniu ogrodu nieco więcej.

Istotnym czynnikiem wpływającym na niskie opłaty czynszowe na południowych wybrzeżach Hiszpanii są wysokie temperatury powietrza. Na Costa Blanca i Costa del Sol nie potrzebujemy centralnego ogrzewania, gdyż w tych miejscach jest prawie zawsze ciepło. A w miesiącach zimowych wystarczy klimatyzacja lub małe piecyki różnego typu. Natomiast na wyspach w miesiącach zimowych warto zmodernizować mieszkanie lub dom o ogrzewanie i dlatego każdemu klientowi polecamy założenie ogrzewania podłogowego.

WYNAJEM NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Gdy decydujemy się na zakup domu w Hiszpanii i chcemy w nim spędzać jedynie kilka miesięcy w roku, doskonałym rozwiązaniem finansowym jest wynajmowanie lokalu na czas, kiedy w nim nie mieszkamy. Opcja ta przynosi regularne zyski, znacznie przekraczające raty kredytowe za nieruchomość.

Musimy dobrze się zastanowić, gdzie chcemy, aby nasz dom się znajdował. Czy ma być to spokojna wieś czy centrum rozrywkowego miasta.

Przy zakupie nieruchomości warto pomyśleć o takich dodatkach jak basen albo piękny ogród, dzięki którym nasza oferta na pewno stanie się jeszcze atrakcyjniejsza. W sprawie konsultacji dotyczącej wynajmu nieruchomości w Hiszpanii zapraszamy do kontaktu z pracownikami GetHome21.

OPIEKA I ZARZĄDZANIE PAŃSTWA NIERUCHOMOŚCIĄ W HISZPANII

Firma GetHome21 poprzez wieloletnie doświadczenie i profesjonalne podejście do Klienta oferuje specjalistyczną opiekę nad nieruchomościami. Nasze usługi staramy się dopasowywać do Państwa indywidualnych potrzeb. Wasza posiadłość znajdzie się pod opieką kompetentnego i przyjaznego zespołu, który zajmie się domem jak swoim własnym. Podczas Państwa nieobecności w pełni zadbamy o jego bezpieczeństwo i porządek. Posiadamy biura w Hiszpanii: na Majorce. Mamy oferty sprzedaży nieruchomości z różnych regionów Hiszpanii, ale koncentrujemy się na tych najatrakcyjniejszych, czyli wyspach Balearkich/Majorka; tam też znajduje się biuro naszej firmy.

KLIMAT NA POŁUDNIOWYCH WYBRZEŻACH i wyspach Balearskich

Cudowna pogoda i łagodny klimat to jeden z głównych argumentów decydujących o zakupie nieruchomości właśnie na południu Hiszpanii. Występują tu upalne lata i łagodne zimy. Słońce świeci przez prawie cały rok, a temperatura nawet zimą nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza.

W okolicy Torrovieja (Costa Blanca) znajdują się solne laguny. Słone jeziora parują i opary soli tworzą mikroklimat, bardzo dobrze wpływający na układ oddechowy i krwionośny. Dookoła lagun stworzono ścieżki rowerowe i dla pieszych, więc warto korzystać tu z aktywnych spacerów. A wzdłuż brzegów ustawione są punkty obserwacyjne, z których możemy podglądać różne gatunki ptaków.

Na Majorce klimat nie co się różni od kontynentalnego, lato suche i upalne, a zima łagodna ale warto pamietać, że i wilgotna. Na Majorce mamy słońce praktycznie cały rok, nawet jeśli z rana jest pochmurno, to z pewnością do południa te chmury znikną i możemy cieszyć się słoneczkiem przez reszta dnia. Majorka na tyle jest atrakcyjna, że każdy znajdzie tam coś dla siebie od luksusu, po przyjemne i spokojne miejsce na wsi.

HISZPAŃSKA MENTALNOŚĆ

Hiszpanie kochają życie i lubią je sobie bez przerwy uprzyjemniać. Mają także tendencję do wrodzonej towarzyskości. Ludzie tutaj do pewnego stopnia liczą się z czasem, ale zazwyczaj bardziej istotna jest dla nich rozrywka. Z pewnością nie pozwalają, by rządził nimi zegar.

Dla większości Hiszpanów priorytetem jest rodzina. Odczuwają silny związek ze swoim pueblo (miasteczkiem) lub wioską, z której pochodzą. Wiadomo także, że kochają jeść i tańczyć. Hiszpańska kuchnia jest jedną z najciekawszych i najbogatszych w całej Europie. Opiera się głównie na warzywach i owocach morza, a najpopularniejsze danie to paella.

Nieważne w jakiej części kraju się znajdziemy, zawsze jest duże prawdopodobieństwo, że natkniemy się na trwającą właśnie fiestę. Każde miasto, nawet najmniejsze, czci swojego patrona, świętych czy choćby zmianę pory roku – procesjami, korridami, odtwarzaniem dawnych bitew, pradawnymi obrządkami lub pielgrzymką do odległego sanktuarium. Fiesty to czas zabawy, śpiewu, tańca i jedzenia.

Pamiętajmy również, iż sjesta w Hiszpanii to rzecz święta. Rytm dnia tutaj wyznacza temperatura. Gdy słupki rtęci pokazują 45 stopni w cieniu, nie warto ryzykować udaru słonecznego i kto może, chowa się w domu. Dlatego życie na ulicach w godzinach od 14 do 17 zamiera. Liczmy się więc z tym, że większość sklepów i banków będzie w tym czasie zamknięta.

ZAKUP NIERUCHOMOŚCI – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy życie w Hiszpanii jest drogie?

Nie, koszty w Hiszpanii podobne są do tych w Polsce, a niektóre artykuły spożywcze mogą być nawet tańsze niż w naszym kraju. Wydatki na utrzymanie prezentują się prawie identycznie, a opłaty za czynsz, prąd i wodę często okazują się niższe.

2. Czy Polak może podjąć legalną pracę w Hiszpanii?

Jak najbardziej. Po wejściu Polski do UE obywatele naszego kraju nie potrzebują żadnych dodatkowych pozwoleń, aby podjąć pracę w Hiszpanii. Nie ma żadnych ograniczeń.

3. Jak otworzyć własny biznes w Hiszpanii?

Od kiedy Polska stała się członkiem UE nie są wymagane żadne dodatkowe zezwolenia na otwarcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Proces otwierania firmy za to przebiega znacznie szybciej i jest prostszy w realizacji.

4. Jak wygląda opieka medyczna w Hiszpanii?

System opieki medycznej w Hiszpanii ma wysoki poziom i jest bezpłatnie dostępny dla emerytowanych mieszkańców Unii Europejskiej. Honorowane są również płatne, międzynarodowe ubezpieczenia zdrowotne.

5. Jak najłatwiej i najtaniej dostać się na południowe wybrzeża Hiszpanii?

Loty do Barcelony/Gorony/Palmy odbywają się praktycznie cały rok.

Jedynym mankamentem z dostaniem się na Majorkę w sezonie zimowym, to bezpośrednie loty z Belina lub z przesiadką w Barcelonie.

6. Dlaczego warto sprzedać nieruchomość poprzez firmę GetHome21?

 1. WYCENA NIERUCHOMOŚCI – PRZYJEDZIEMY DO PAŃSTWA I OSOBIŚCIE WYCENIMY WARTOŚĆ DOMU. NASTĘPNIE UMIEŚCIMY OGŁOSZENIE W NASZEJ OFERCIE SPRZEDAŻY, A TAKŻE DORADZIMY, JAK NAJSZYBCIEJ I NAJKORZYSTNIEJ SPRZEDAĆ NIERUCHOMOŚĆ – NA PODSTAWIE OBECNEJ SYTUACJI NA HISZPAŃSKIM RYNKU NIERUCHOMOŚCI
 2. WSPÓŁPRACA – NAJWAŻNIEJSZA JEST DOBRA I OWOCNA WSPÓŁPRACA. ZADOWOLENIE NASZYCH KLIENTÓW STAWIAMY NA PIERWSZYM MIEJSCU. OFERUJEMY JASNY SYSTEM PROWIZJI ORAZ UCZCIWE NEGOCJACJE. DLA NAS RÓWNIE ISTOTNY JEST SPRZEDAJĄCY, JAK I KUPUJĄCY KLIENT.
 3. EKSPOZYCJA NIERUCHOMOŚCI – NIERUCHOMOŚCI NA NASZEJ STRONIE PRZEGLĄDAJĄ KLIENCI Z CAŁEJ EUROPY. WSPÓŁPRACUJEMY Z DZIESIĄTKAMI FIRM I AGENTAMI NIERUCHOMOŚCI Z RÓŻNYCH KRAJÓW. RÓWNIEŻ NA INNYCH WITRYNACH POŚWIĘCONYCH SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI, PAŃSTWA DOM ZOBACZĄ SETKI POTENCJALNYCH CHĘTNYCH.
 4. PROFESJONALNA OBSŁUGA – OD POCZĄTKU DZIAŁALNOŚCI FIRMY, NASZYM ZAŁOŻENIEM BYŁO WPROWADZAĆ I DZIAŁAĆ WEDŁUG EUROPEJSKICH STANDARDÓW SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI. NIE POBIERAMY OPŁAT OD OBYDWU STRON, CZYLI KUPUJĄCEGO I SPRZEDAJĄCEGO, JAK ROBIĄ TO INNE AGENCJE. W GETHOME21 CAŁY PROCES TRANSAKCJI PRZEBIEGA JASNO I KLAROWNIE DLA KAŻDEGO KLIENTA.

8.  Co oznacza pojęcie „rezydenta”w świetle Ustawy z 2002 roku?

Wg definicji ustawowej rezydentem są:

  • OSOBY FIZYCZNE MAJĄCE MIEJSCE ZAMIESZKANIA W KRAJU, OSOBY PRAWNE I INNE JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE MAJĄCE SIEDZIBĘ W KRAJU, POSIADAJĄCE ZDOLNOŚĆ NABYWANIA PRAW I ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ WE WŁASNYM IMIENIU;
  • ZNAJDUJĄCE SIĘ W KRAJU ODDZIAŁY, PRZEDSTAWICIELSTWA I PRZEDSIĘBIORSTWA UTWORZONE PRZEZ NIEREZYDENTÓW.
  • POLSKIE PRZEDSTAWICIELSTWA DYPLOMATYCZNE, URZĘDY KONSULARNE I INNE POLSKIE PRZEDSTAWICIELSTWA ORAZ MISJE SPECJALNE KORZYSTAJĄCE Z IMMUNITETÓW I PRZYWILEJÓW DYPLOMATYCZNYCH I KONSULARNYCH.

Nierezydentem natomiast ustawowo są:

  • OSOBY FIZYCZNE MAJĄCE MIEJSCE ZAMIESZKANIA ZA GRANICĄ, OSOBY PRAWNE I INNE PODMIOTY MAJĄCE SIEDZIBĘ ZA GRANICĄ, POSIADAJĄCE ZDOLNOŚĆ NABYWANIA PRAW I ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ WE WŁASNYM IMIENIU; NIEREZYDENTAMI SĄ RÓWNIEŻ ZNAJDUJĄCE SIĘ ZA GRANICĄ ODDZIAŁY, PRZEDSTAWICIELSTWA I PRZEDSIĘBIORSTWA UTWORZONE PRZEZ REZYDENTÓW;
  • OBCE PRZEDSTAWICIELSTWA DYPLOMATYCZNE, URZĘDY KONSULARNE, MISJE SPECJALNE I ORGANIZACJE MIĘDZYNARODOWE ORAZ INNE OBCE PRZEDSTAWICIELSTWA KORZYSTAJĄCE Z IMMUNITETÓW I PRZYWILEJÓW DYPLOMATYCZNYCH LUB KONSULARNYCH NA  MOCY UMÓW, USTAW LUB POWSZECHNIE USTALONYCH ZWYCZAJÓW MIĘDZYNARODOWYCH.

OPŁACALNOŚĆ INWESTYCJI

Po trwającym prawie 14 lat intensywnym wzroście gospodarczym, w roku 2008 gospodarka hiszpańska wkroczyła w fazę wyraźnego spowolnienia. Wzrost PKB w 2008 wyniósł 1,2%. Zaistniała sytuacja społeczno-gospodarcza w Hiszpanii miała znaczący wpływ na zmianę wartości nieruchomości w tym kraju.

Jednak analizując opłacalność inwestycyjną w zakresie zakupu nieruchomości w tym kraju, należy pamiętać, że Hiszpania jest potęgą turystyczną Europy. Średnio rocznie Hiszpanię odwiedza 60 mln turystów, a wpływy z turystyki międzynarodowej wyniosły w 2008 roku 61,6 mln euro (dane UNWTO).

Jest to najwyższy wynik ze wszystkich osiągniętych przez europejskie kraje. Według prognoz Światowej Organizacji Turystyki Hiszpania co najmniej do roku 2020 nadal będzie znajdować się na wysokiej pozycji w sektorze turystycznym.

To właśnie w tym kraju najlepiej zakupić nieruchomość, ze względu na jego bardzo duży potencjał inwestycyjny. Korekta wartości nieruchomości, szacowana na około 30%, oraz pojawianie się na rynku obiektów przejętych przez banki, dają Państwu niebywałą okazję do wyjątkowo korzystnego zakupu wymarzonego apartamentu lub domu w tym pięknym i słonecznym kraju.

Należy podkreślić, że to właśnie Hiszpania spośród wszystkich krajów naszego kontynentu cieszy się największym uznaniem wśród Klientów, przede wszystkim z uwagi na największy potencjał inwestycyjny i zyski z tytułu stale rozwijającego się sektora turystycznego. Oprócz tego Hiszpania jest tak różnorodna, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że do 2025 roku wyspę Majorkę władze chcą zrobić bardzo eksluzywną wyspą, po 2025 roku nie znajdziemy już tutaj „tanich” mieszkań, apartamentów i will, nie znajdziemy tutaj hoteli *** i w obecnej sytuacji warto nad tym mocno zastanowić się i zaryzykować inwestycji.

Po zakupie

OBSŁUGA NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

  • POMOC W PRZEPISANIU MEDIÓW
  • OD RAZU POCZUJ SIĘ JAK W DOMU
  • ZADBAMY O TWOJĄ NIERUCHOMOŚĆ
  • UŚMIECHNIJ SIĘ. JESTEŚMY BLISKO.

USŁUGI DLA NASZYCH KLIENTÓW

  • OBSŁUGA FORMALNOŚCI REZYDENCYJNYCH
  • OBSŁUGA FORMALNOŚCI BANKOWYCH
  • OBSŁUGA KSIĘGOWA I TŁUMACZENIOWA
  • OPIEKA ZDROWOTNA
  • SZKOŁY

OBSŁUGA NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Zakup domu w Hiszpanii to początek wspaniałej relacji z tym cudownym krajem. Cieszymy się, że możemy towarzyszyć i wspierać Państwa w tej pięknej przygodzie. Tak naprawdę podpisanie aktu notarialnego to dopiero początek, a nie koniec naszej współpracy. Z wielką radością służymy bezpłatną pomocą i doradztwem w wielu obszarach związanych z obsługą Waszej nieruchomości. Nasi współpracownicy pomogą Państwu komfortowo zadomowić się w nowym otoczeniu.

POMOC W PRZEPISANIU MEDIÓW

W Hiszpanii proces przepisywania mediów odbywa się podobnie do tego, jak to wygląda w Polsce. W przypadku rynku pierwotnego procedurą tą czasami zajmuje się odpowiedzialny za inwestycję deweloper. Zazwyczaj jednak to na kupującym spoczywa ten formalny obowiązek. Zaraz po podpisaniu aktu notarialnego nabywca powinien więc zgłosić się do wybranej przez siebie firmy dostarczającej prąd i wodę. Na miejscu potrzebny będzie dokument aktu notarialnego, numer NIE oraz zaświadczenie z banku potwierdzające numer konta właściciela nieruchomości. Oczywiście ten cały proces możemy przeprowadzić w Państwa imieniu. W tym celu potrzebne będzie tylko odpowiednie upoważnienie. Znając dobrze tutejszy rynek dostawców mediów, zaproponujemy najbardziej optymalne oferty.

OD RAZU POCZUJ SIĘ JAK W DOMU

Wiemy, jak zadbać o to, żeby już od tych pierwszych dni Hiszpania kojarzyła się Państwu tylko z przyjemnymi chwilami. Nie znając jeszcze lokalnych realiów, dobrze jest mieć kogoś, kto pomoże w kluczowych sprawach związanych z zadomowieniem się w nowym otoczeniu. Z przyjemnością doradzimy więc Państwu w wyborze najlepszych dostawców Internetu, telewizji kablowej, załatwianiu kart telefonicznych oraz w wszelkich innych kwestiach logistycznych, które pojawią się po drodze. Mając od Państwa odpowiednie upoważnienie możemy te wszystkie procedury załatwić odpowiednio wcześnie, tak żeby po przyjeździe do nowego domu już wszystko było gotowe.

ZADBAMY O TWOJĄ NIERUCHOMOŚĆ

Dobrze jest mieć pewność, że nawet podczas Państwa nieobecności Wasz nowy hiszpański dom jest zadbany i że ktoś się nim dobrze opiekuje. Możemy zaproponować Państwu zaufanych i sprawdzonych pracowników, którzy zatroszczą się o Państwa ogrody i baseny oraz zadbają o wzorowe serwisowanie nieruchomości. Jak Państwo wiedzą, dobry specjalista to skarb, a my przez lata wyselekcjonowaliśmy tych najlepszych. Są wśród nich również osoby, które porozumiewają się w języku polskim. W zależności od indywidualnych potrzeb zaproponujemy Państwu najlepsze rozwiązanie oraz wygodny i rozsądny cenowo sposób rozliczeń.

USŁUGI DLA NASZYCH KLIENTÓW

Jako obcokrajowiec mieszkający w Polsce ponad 20 lat, doskonale wiem z jakimi trudnościami można spotkać się w kraju do którego przyjeżdżamy. Doskonale wiem, że bez pomocy i porady chodzimy po omacku i błądzimy – GetHome21 pomoże w załatwieniu wszelakich formalności, doradzi, podpowie.

  • OBSŁUGA FORMALNOŚCI REZYDENCYJNYCH

Tak samo jak krok po kroku pomagamy Państwu sprawnie przejść przez wszelkie procedury związane z zakupem nieruchomości, również potem mają Państwo nasze pełne wsparcie. Już w pół roku po zakupie domu lub mieszkania mogą się Państwo ubiegać o status rezydenta Hiszpanii. Jest to o tyle przydatne, że jako rezydenci tego kraju zyskują Państwo wiele przywilejów oraz ułatwień administracyjnych. Podczas spotkania dokładnie przedstawimy kolejne kroki i formalności. Większość z nich możemy wykonać w Państwa imieniu. Wystarczy do tego Wasze notarialnie podpisane pełnomocnictwo.

  • OBSŁUGA FORMALNOŚCI BANKOWYCH

Pracownicy GetHome21 służą Państwu pomocą w załatwieniu formalności bankowych. Dotyczy to zarówno wszelkich procedur przed, jak i po zakupie nieruchomości. Pomożemy Państwu wybrać najlepszą ofertę bankową, wesprzemy w otwarciu konta oraz zadbamy o wszystkie kwestie związane z jego prowadzeniem. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, nasz pracownik uda się z Państwem do placówki banku i będzie Waszym tłumaczem. Nasze biura w Polsce i Hiszpanii zajmują się pełną obsługą formalności związanych z załatwianiem i obsługą kredytu hipotecznego na zakup Państwa nieruchomości.

  • OBSŁUGA KSIĘGOWA I TŁUMACZENIOWA

Wielu naszych Klientów decyduje się na zakup nieruchomości na firmę. Dzięki temu w przypadku ofert z rynku pierwotnego możliwe jest odzyskanie aż 10% kwoty zakupu w postaci podatku VAT (hiszpański I.V.A). GetHome21 współpracuje z zaufanymi i dobrze zorientowanymi w tym temacie biurami rachunkowymi. Możemy skontaktować Państwa z ekspertem podatkowym, zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii. Taka osoba przeprowadzi Państwa za rękę przez ten dość skomplikowany proces. Również w innych kwestiach podatkowych służymy Państwu naszym doradztwem i specjalistyczną pomocą. Współpracujemy również ze sprawdzonymi biurami tłumaczeniowymi, które profesjonalnie zajmują się tłumaczeniem przysięgłym niezbędnych dokumentów.

  • OPIEKA ZDROWOTNA

Hiszpański, łagodny klimat jest wielkim sprzymierzeńcem naszego zdrowia. Czasami jednak i tutaj niezbędna jest wizyta u lekarza. Jako obywatele Unii Europejskiej, Polacy mają pełen dostęp do hiszpańskiej, publicznej opieki medycznej. W tym celu niezbędne jest jednak dopełnienie pewnych formalności, m.in wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Nasi pracownicy udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji o tym, jak korzystać z hiszpańskiej Służby Zdrowia. Możemy również przekazać Państwu kontakty do sprawdzonych i zaufanych lekarzy i specjalistów oraz zarekomendować najlepsze placówki medyczne w Państwa okolicy. W razie potrzeby i w sytuacjach awaryjnych służymy naszą osobistą pomocą i wsparciem.

  • SZKOŁY

Dla rodzin z dziećmi, które zdecydują się na stałe zamieszkać w Hiszpanii, kwestia znalezienia odpowiedniej szkoły jest z pewnością bardzo ważna. Doskonale to rozumiemy, dlatego możemy pomóc Państwu w znalezieniu najlepszej szkoły dla Waszych dzieci. Doradzimy, którą placówkę wybrać i będziemy wsparciem podczas załatwiania wszelkich formalności. W Hiszpanii można znaleźć bardzo dobre, międzynarodowe szkoły płatne, jak również dostępna jest bezpłatna oferta edukacyjna.