Buty do zadań specjalnych 🙂
Już kiedyś pisałem na swoim blogu o tych butach ale trzeba poświęcić trochę więcej czasu na opis dla tych butów. Może komuś przyda się do podjęcia decyzji.
Przyznam szczerze, że jeszcze do dziś byłem przekonany, że marka Lowa jest Włoskim producentem butów trekkingowych, wyprawowych, taktycznych, specjalistycznych, narciarskich. A tutaj zong… są niemieckie i to z Bawarii. Zaskoczenie. Całe życie człowiek uczy się.


Dokładnie tak, własnie te buciki. Moim zdaniem klasyk. Użytkuję te buty od 2012 roku ostatnimi czasy mam je na nogach 5 dni w tygodniu po 10h i tak od 24 miesięcy. Wyglądają niesamowicie. Moim zdaniem udany model. Wygodne, nie co ciężkie ale trzymają się doskonale podłoża i stopy.
Buty te użytkuje do pracy na wysokości, w górach( Tatrach) w terenie. Są na nodzę cały czas. Chciałbym zakupić ten sam model ale nie mogę wyszukać takich samych butów.
Może nie jest to but reprezentacyjny, zgrabny i ładny ale zamiast wyglądu ma charakter. But do zadań specjalnych doskonale spisuję się na dachu, na śliskiej powierzchni, nawet jeśli coś ciężkiego nam spadnie na palce lub udeżymy o coś, to mocno obudowany i zabezpieczony przód nie pozwoli aby naszym paluszkom coś złego się stało.
Buty polecam dla ludzi którzy oczekują komfortu, mają szeroką stopę ( jak ja) doceniają dobre wykończenie, jakość.
Membrana GTX tego nie będę opisywać ale zasnaczę, że faktycznie jeszcze mi nie przemokły, a nie jeden dzień spędziłem w terenie błocistym, mokrym, w wodzie, w górach, w śniegu – i nic. Jako osoba nie dowierząca, to wstawiłem te buty do miski z wodą i były tam od 21:00 do 7:00. Rano normalnie założyłem suchutki but i pojechałem do pracy. Nie wierzyłem ale sprawdziłem i znowu zdziwiłem się pozytywnym wynikiem.
O podeszwie Vibram i membranę Gore-Tex nie będę rozpisywać się i powielać, to co jest już napisane ale jako but podejściowy ma dość twardą podeszwę więc ostre kamienia nie są nam straszne, natomiast pod czas deszczu lub w śniegu, albo w mokrej trawie lub błocie bez stuptupów jest problem, bo but jest niski i zawsze coś nam się trafi pod cholewkę, w moim przypadku czy but niski czy wysoki zawsze coś mi się przytrafi.
Jeśli chodzi ocenę, to większość producentów ma podobną cenę, a co za tym idzie, to kwestia upodobań i gustu.
Osobiście polecam.