Co takiego ważnego jest w serwisowaniu nart?
Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego. Pomimo swojego młodego wieku, kilka par przeszło przez moje ręce i mogę śmiało kogoś szkolić i dawać rady.
Serwis nart czy ogólny serwis gdzie naprawiamy sprzęt, powinien być dostępny dla każdego, nie można segregować ludzi, oni sami powinni wybrać. Jednemu za drogo, drugiemu za daleko, trzeciego brak miejsca parkingowego, to już jest szczegół. Zawsze jak ktos otwiera taki punkt ja ja daje ceny zaporowe, też kiedyś tak myślałem ale trochę zrozumiałem i nauczyłem się. Każdego traktuje tak samo, każdemu staram się poświęcić tyle samo czasu, złota zasada po znajomości nie robi się taniej tylko robi się za tą samą cenę tylko lepiej i dokładniej.
Trzeba byc wyrozumiałym dla klienta który w ostatniej chwili przypomina sobie o serwisie nart albo dopasowaniu buta, postaw się na miejscu klienta. Przychodzisz do domu, a w mieszkaniu nie ma zakupów albo czegoś zabrakło, a osiedlowy sklepik już się zamyka, wbiegasz i prosisz panią sprzedawczynię i sprzedaż buchenka chleba… Ona oczywiście tobie sprzedaje. Tak właśnie w twoim i moim przypadku. Klient który został w taki sposób obsłużony poleca cię dalej. U mnie to działa. Nic nie reklamuje się czasem cos dodam na jakimś z portali społecznościowych lub coś zmienię na stronie. Poczta pantoflową jest najlepszą reklamą.
Trzeba do tego dążyć.
Zakres usług. Moim zdaniem czym więcej tym lepiej. U mnie można nie tylko przygotować sprzęt do jazdy ale także skleić, okuć wiązania, naprawy naprawdę przeróżne i wklejki dziwaśne, modyfikacja butów, wymiana podeszw w butach trekkingowych i wspinaczkowych, a także naprawa rowerów. Więc każdy u mnie coś znajdzie. Każdemu coś polecę, mamy klimat jaki mamy i dlatego trzeba rozwijać cały. Ja uczę się każdego dnia czegoś innego każda naprawa jest inna i wymagająca i nie można czegoś robić nie oddając się tej sprawie. Także jeśli nie jesteś przekonany, że coś chcesz robić to lepiej tego nie zaczynaj.