Oczywiście większość z Was czyli 90 % powie, że ściema, że to piramida finansowa, a 10% będzie zainteresowana i tylko kilka procent z tych 10% osiągnie sukces w tym przedsięwizięciu. Może odrazu zacznę od wyjaśnienia, co tak naprawdę przedstawia marketing sieciowy? Wprost przedstawie jak to działa, bez owijania i ściemy. Znamy marki takie jak H&M, Zara, Cocodrillo, McDonalds, Shell, Orlen, Empik, Intersport, Lotos, Castorama i wiele innych firm… Mogę wymieniać kolejne firmy ale chodzi mi o jedno, wspólne słowo…Może już się sam domyślasz ale odrazu odpowiem, że dokładnie chodzi o SIEĆ. Sieć sprzedaży, sieć dystrybucji. Jeszcze jeden przykład: masz telefon i tylko ty masz telefon. Aby wykorzystać możliwości telefonu potrzebujesz kolejne osoby którzy maja telefon aby nawiązywać z nimi kontakt, potrzebujesz sieci. Takich przykładów jest masa. Kolejny, sklepik osiedlowy, który jest prowadzony przez lata, przez jednego właściciela i sklepik w sieci np. Żabka, w pojedynkę nic nie jestes w stanie zeobić ale zespołowo, w sieci już możesz.

Powiesz, że naczytałem sie książek i teraz mądrzę się. Owszem przeczytałem kilka mądrych książek, nie wystarczy przeczytać, trzeba zrozumieć i zacząć działać. Pewną książkę przeczytałem 4 razy, pierwszy raz był w 2004 roku, poprostu przeczytałem. Byłam młody i kompletnie nie zrozumiałem. Za drugim razem było podobnie ale już widziałem światełko tylko nie widziałem w która stronę iść, nie chciałem uczyć się od mądrzejszych, za trzecim razem zacząłem widzieć błędy które popełniam, a za czwartym razem kupiłem książkę dla siebie, do tego zakupiłem całą serie książek zalecanych. I dopiero zaczynam to wszystko rozumieć i działać. Wracamy do tematu marketingu sieciowego. Już widzisz, że marketing sieciowy nie jest piramidą finansową, tylko siecią dystrybucyjną i sprzedaży. Na tym to polega, czym jest większa tym więcej zarabia. Tutaj podam kolejny przykład, sieć sklepów Dino, Biedronka, Lidl, Deichman, CCC… Te sklepy prześcigają sie miedzy sobą aby być największą siecią w Europie. Tak to działa. Specjalnie takie przykłady podaje aby było jasne i przejżyste. Powiesz, że jestes za cieki, że potrzebujesz kapitału, marketing, reklama. Zgadza sie. Wszędzie jest kapitał potrzebny, mały ale potrzebny. Pamiętaj nie zawsze pieniądze liczą sie. Znajomości, kontakty od tego zaczynają sie wielkie biznesy. Każdy wie jak zaczynał Bill Gatse, Stive Jobs… A dziś to wielkie firmy znane na całym świecie. I znowu słowo sieć. Może już zaczynasz rozumieć i dostrzegać, że w pojedynkę nic sie nie da zrobić. Ok, możesz teraz zarzucać, że podaje przykłady firm wielkich, a co sam osiągnąłem, co sam zrobiłem? No właśnie. Powiem wprost, zawsze mi sie wydawało, że sam w pojedynkę wszystko zrobię najlepiej. Może i tak, a czy moje przychody zwiększa sie? No właśnie, pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyć, jest pewna bariera, ale już w kilka osob, to jest możliwość rozwoju. Nie mądrzę się tylko dziele sie swoją wiedza aby komuś ułatwić start, aby ktoś nie popełniał tych błędów co ja tylko robił ten krok zdecydowanie i znacznie szybciej. Rozwój wiążę się z ryzykiem, można powiedzieć, ze wszystko wiąże się z ryzykiem. Tak jest, tylko odważni odnoszą sukcesy. Pamiętaj jest 80% społeczeństwa którzy nie wychodzą ze swojej strefy komfortu. Stabilna praca, składki opłacane przez pracodawcę… Ja to osobiście nazywam wegetacją. Dochodzimy do pewnego momentu i zatrzymuje my sie. Możemy zwolnić sie i poszukać innego pracodawcę za większą pensję. Ale to nadal nasza strefa komfortu w której tkwimy. Bez przyszłości. Powiesz, że masz tam stabilność, umowę i takie tam. Dzis nic nie jest stabilne, a szczególnie etat. W każdym momencie możesz być zwolniony i zostając z kredytami, opłatami – sam, bez przyszłości… Aby to zrozumieć trzeba upaść, podknąć się tak aby być na samym dnie, aby zobaczyć swoje błędy. Ale też nie każdy ogarnie sie. Nie każdy podanie sie sie. Nie każdy odwarzy sie.

Strefa komfortu. Czy budzisz sie rano i masz takie uczucie, że tobie sie chce? Że masz wszystko tak ułożone, że masz komfort psychiczny, że masz aktywa, oszczędności które pracują i dają Tobie komfort? Czy budzisz sie i masz świadomość, że masz prace, czujesz sie stabilnie, wszystko masz w kredytach, samochód służbowy bez limitu kilometrów. Dlaczego tylko nie liczni osiągają sukces? Dlatego, że wychodzą ze strefy komfortu, rezykują, popełniają błędy, wyciągają wnioski i idą dalej.

Powrócę do siebie. Najlepszym przykładem, to jestem ja sam. Kiedyś miałem przygodę pracy w korporacji, nie długo tam byłem ale nie wiele więcej niż rok. Zawsze chciałem zobaczyć jak działa system firm sieciowych. Ale wtedy jeszcze tego tak do końca nie rozumiałem. Było to w 2009 roku czy 2010 nie pamietam dokładnie. Ale sens był taki. Pensja podstawowa wynosiła 1700 pln na ręke, do tego system liderów, za lidera dostawałeś 700 pln ( jak robiłeś lidera w jednym miesiącu na sprzedaży sprzętu twardego czyli narty, buty narciarskie, rowery za 1. 700 pln, 2. 500 pln, 3. 350 pln, do tego małeś trzy kategorii właśnie sprzęt, tekstylia, trekking) w moim przypadku była jeszcze premia serwisowa, ponieważ byłem serwisantem/sprzedawcą. Za serwis dostawaliśmy 10% od obrotu. W sezonie w którym ja pracowałem zaangażowałem chłopaków i osiągnęliśmy rekord na serwisie. Proszę sobie wyobraziś, dostajesz pensję, do tego jak jestes obrotny, to robisz trzech liderów plus premia serwisową i na koniec miesiąca dostajesz prawie 5000 pln w 20010 roku, czy to mała kwota? Dziś nie wiele osob ma takie wynagrodzenie a mamy rok 2020. Do czego zmierzam? Doszedłem do maksimum które mogłem osiągnąć, udowadniając wszystkim, ze można. Wiele osob pytało mnie czy mi sie chce. Tak chcę mną sie cały czas. Wiele tych osób nadal wegetuje w tej samej branży za marne pieniądze siedząc w swojej strefi komfortu. Czy do tego jesteśmy stworzeni? Ja, osobiście dążę do większych celi, aby realizować sie. Rozpisałem się. Obszerny temat. Na moim blogu możesz zaobserwować czym się zajmowałem i czym sie zajmuje. Wszystko to co robię, to robię z przyjemnością, wyciągając wnioski i rozwijając się, realizując nowe pomysły aby osiągnąć sukces. Nie siadam na laurach, tylko brnę dalej. Pracując na siebie popełniłem duuużo błędów. Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. Ale nauczyłem sie wyciągać wnioski. Obecnie zajmując sie dekarstwem i nie tylko, zawodu tego uczyłem sie kilka lat, i nadal się uczę ale obecnie rozwijam swoje możliwości i umiejętności. Wiedzę która posiadłem wykorzystuje na większa skale. Teraz zatrudniam osoby, zwiększam dochód, tworzę miejsca pracy, uczę, przekazuje wiedzę i rozwijam sie dalej. W pojedynkę działałem 4 lata i stałem w miejscu, zarabiałem dobrze, miałem klientów ale póki nie wziołem pracownika, to nie zrozumiałem swojego błędu. Teraz pracownik ma pomocnika, którzy wykonują dla mnie zlecenia. Wszystko rozwija sie. Idzie powoli ale każdy potrzebuje nauki. I dlatego wracam do marketingu sieciowego. Chyba wystarczajaco podałem własnych przykładów, że w pojedynkę nic nie jesteśmy w stanie zrobi, potrzebujemy sieci. Sieć nam zapewnia dystrybucje i sprzedaż. Nawet kiedy ja sam nic nie robię, sieć przynosi mi zysk i daje komfort psychiczny.

Kiedyś pisałem o programie w którym uczestniczę NSP czyli NaturiesSunshine suplementy diety oparte na ziołach oraz kosmetyki. Jestem w programie od 15 lat, a dopiero teraz zrozumiałem jak to działa. Dopiero teraz moge podzielić się wiedzą. Zrozumiałem jak działa marketing sieciowy, minęło 15 lat. Minusem w naszym społeczeństwie jest to, że nas nie uczą biznesów, do wszystkiego dochodzisz sam, metoda prób i błędów. Jednemu sie udaje, drugi stoi w miejscu. A większość z nas nie chce uczyć się, tylko chcę mieć stabilną prace i być konsumentem. Zauważcie taką sprawę, najbogatszymi ludźmi na świecie nie sa osoby z niewiadome jakim wykształceniem, a nawet powiedziałbym, ze tacy ludzie maja średnie lub zawodowe wykształcenie. Tutaj trzeba odżucić steryotypy. Czasem można islyszęć, dlączego taki mądry, a taki biedny – tekst z książki Bogaty ojciec, biedny ojciec. W marketingu sieciowym nie ma zazdrości, tutaj każdy pomaga każdemu, każdy pracuje na sukces innej osoby, tutaj każdy ma takie same możliwości, tylko jeden pójdzie dalej, a drugi zrezygnuje. W moim przypadku suplementy diety zażywane sa przez całą moją rodzinę, a wszystko zaczęło sie od osoby która pracowała na etacie w bibliotece w małej miejscowości. Jej sukces sie rozrósł tak, że dzis mając 55 lat ma komfort psychiczny, finansowy i uczy innych jak zarabiać. Dzieki tej osobie ta sieć rozrasta sie siostra mieszka w Hiszpanii i tam rozwija sie, kupujcie produkty z Polski, moja mama mieszka we Włoszech i też tam działa, ciotka na Białorusi. Proszę wyobrazić zasięg przedsięwzięcia. Dzis mam kryzys. Mamy pandemie. Wzmocnienie organizmu jest wskazana. Wiadomo, że od pierwszego napoju lub tabletki to nasz organizm nie wzmocni sie i trzeba te suplementy pobrać min 3 tygodnie. W tak trudnej sytuacji zaczynamy zastanawiać sie jak uodpornić sie jak wzmocnić organizm. Zaczynamy szukać rozwiązań w aptekach u znajomych. Tutaj mamy przyjemne z pożytecznym, nawet jeśli nie będziemy chcieli tworzyć sieci, to możemy zwyczajnie korzystać z suplementów diety ale jak chcemy tworzyć sieć i biznes, to zaczynaja sie otwierać przed nami ogromne możliwości. Na moim blogu w dziale odżywianie możesz zapoznać sie z suplementami. Tutaj podaje link do programu https://pl6248.e-naturessunshine.com/ wystarczy skopiować do przeglądarki.

Jak na początek chyba trochę rozpisałem sie 🙂 w najbliżyszch dniach dodam kolejną porcje informacji. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to chetnie odpowiem i podzielę sie wszystkim tym, co sam umiem i wiem.