Pewnie większość z was jest juz po sezonie zimowym, narty i snowboardy odłożone daleko i wyciągacie rowery, sprzęt do biegania. Za oknem już co raz cieplej, słonko nam zagląda zza okna, mani nas aby wyjść jak najszybciej z pracy i każdy zaczyna lepiej się czuć, każdy zaczyna pracować nad sobą aby pozbyć się zbędnych kilogramów po zimie. Czasem nie wystarcza zwykłej diety ale do tej diety potrzebny także ruch i wysiłek. Można siedzieć i pościć jedząc samą sałatę i inne warzywa ale człowiek szybko nudzi się.
Wiadomo, że samo nic nie przyjdzie i trzeba zmobilizować się aby pójść na siłownie lub pójść pobiegać albo zwyczajnie pójść na spacer.
Dziś jest tak bogata oferta i można tyle rzeczy aktywnych robić, ze może nas tylko ograniczyć nasze lenistwo.
Bieganie – jest dla każdego. Tutaj nie trzeba mieć ogromnej wiedzy, tylko dobre buty i już można zacząć biegać. Też, trzeba podejść do tego z rozsądkiem i nie ma co zaczynać od wyczynów, na początku wystarczą marszobiegi, a dopiero później trucht i bieganie.
Trzeba pamiętać o tym, że pod czas biegania spalamy najwięcej kalorii ale żeby spalać kalorie potrzeba biegać około 40 min. Pod czas biegania pracują praktycznie wszystkie nasze mięśnie. Więc jeśli chcesz spalić trochę kalorii i nabrać formy, zaczni biegać.
Pływanie – wiadomo, ze trzeba zmobilizować się i wyruszyć na basen, kupić karnet lub opłacić jednorazowe wejście. Jeśli chcesz spalić trochę kalorii metodą pływacką, to uważam osobiście, ze na efekty trzeba poczkać bardzo długo, ponieważ przy pływaniu nasz organizm pracuje zupełnie inaczej niż przy bieganiu. Więc jeśli chcesz sobie zrobić ładną figurę lub rzeźbę, to napewno wybierz inne metody które przyspieszą efekt.
Rower – tak modna dyscyplina, na rowerze możemy dojeżdżać do pracy, spędzać godzinami kręcąc pedały. Tutaj możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Pamiętaj tylko, że aby były efekty, to potrzebujesz przyjechać na rowerze 3 x razy więcej kilometrów niż przebiec. ( 1 km biegu = 3 km na rowerze)
Jeśli chcesz mieć pioronujący efekt, to napewno trzeba rozpisać sobie dietę i przygotować sobie trening. Tutaj jeśli brakuje Tobie wiedzy, to warto udać się do klubu fitnes i zapisać się na kilka zajęć z trenerem personalnym.
Jeśli planujesz poważniejsze kroki jak osiągniecie wyników sportowych, to warto przygotowywać się z osobą z doświadczeniem.
Pomimo mojej wiedzy, moich umiejętności, mojego doświadczenia, to kilka razy w tygodniu uczęszczam na zajęcia z trenerami. Zazwyczaj wybieram zajęcia z crossfitu. Kiedyś śmiałem się z tego ale teraz uważam, że to sa właściwe zajęcia dla mnie.
Dlaczego?
– pracuję nad wytrzymałością
– ćwiczenia tak ułożone, że pracują praktycznie wszystkie mięśnie
– spałam do 1200 kalorii
– mobilizują
– chartują

Jakie metody do mobilizacji ja stosuję? Ciężko mi powiedzieć bo mi się zawsze chcę coś robić i zawsze znajduję mobilizację.