Nie sprzedaje kursów, nie udzielam porad, nie zarabiam czym się dziele, przekazuje tylko to, co faktycznie działa. Wiele osób zastanawia się nad tym jak zarabiać, dlaczego inny zarabia, a ja nie? Nie raz słyszę od ludzi, bo jego rodzice byli partyjni, bo ma chody, bo kombinuje, bo nie płaci podatków, sru tu tu majtki z drutu. Tak tylko mogą pogadać nieudacznicy, osoby zawistni, lenie, osoby bez celu. Dla tych osób nie piszę, więc jeśli masz takie myślenie, to nie marnuj swojego czasu na czytanie tego postu.
Jakiś czas temu zamieszczałem post o marce, sprzedaży, więc teraz tylko trochę zaktualizuje co już zostało napisane.

W Polsce można sprzedać wszystko, co tylko chcesz – tyle że trzeba przy tym trochę napracować się, być wytrwałym, autentycznym, słownym, nie oszukiwać, no i jeszcze liczyć na łut szczęścia i tylko swoje możliwości – pamiętaj tutaj nie możesz liczyć na kogoś innego. Dobra, a teraz po kolei. Nie ważne czy sprzedajesz produkt, czy sprzedajesz usługę – sprzedajesz SIEBIE. Jeśli zrozumiesz w tym wszystkim, że produkt/usługa, to tylko część tego co oferujesz, to przede wszystkim klient albo kupuje CIEBIE albo nic. Dokładnie rok temu miałem kilka takich sytuacji, że klient chciał aby ja bezpośrednio wykonywał zlecenia, pomimo tego, ze miałem odpowiedzialny zespół i swoje zadania wykonywał na najwyższym poziomie. Fakt, od lat przyzwyczaiłem klientów do tego, że Jestem solidny, słowny, konkretny i wszystko co robię, to wykonuje na najwyższym poziomie. Niestety, nasze społeczeństwo nadal ma pewne ograniczenia, i bardzo rzadko słuchają rad specjalisty, pewnie takie myślenie spowodowane jest tym, że wiele ludzi zostało oszukanych, być może jeszcze ktoś ma jakieś inne przykre doświadczenie, ale w tym wszystkim JESTEŚ obarczony wszystkimi niepowodzeniami. Ok, wracam do tematu.Nie każdy zdaje sobie sprawę, ze w sprzedaży nic się nie dzieje bez przyczyny. Większość myśli, że ma doskonały produkt i się sam będzie sprzedawać, może i masz racje ale pamiętaj produkt sam się nie sprzeda. Każdy chciałby szybki zwrot inwestycji ale nie zawsze tak działa. Być może sprzedajesz usługę, najbardziej innowacyjną, jesteś jedyny w kraju, który coś wyjątkowego oferuje ale jeśli odpowiednio nie zaprezentujesz się, to nie licz na sukces. Pamiętaj, żyjemy w kraju, gdzie klient lubi kupować, a tylko nie liczni lubią jak im się sprzedaje – a to jest różnica.

Powtórzę się i nie co rozwinę myśl, KLIENT KUPUJE MNIE, a produkt/usługa, to tylko dodatek. Tutaj mogę mnożyć przykłady z własnego doświadczenie. Działam w różnych branżach ( dekarstwo, alpinizm przemysłowy, arborystyka, ogrodnictwo, nieruchomosci, import-eksport, przeładunek, spedycja) w każdej z tych branż stosują tą samą zasadę: „ akcja- reakcja”. UCZCIWOŚĆ, PUNKTUALNOŚĆ, SOLIDNOŚĆ, WŁASNA WARTOŚĆ, ASERTYWNOŚĆ. Zacznę może od własnej wartości 🙂 PRZEDSIĘBIORCO nie potrafi wycenić swojego czasu, nie potrafi negocjować, nie potrafi rozmawiać, a to właśnie klucz do sukcesu. W poprzednich postach opisywałem, że nie uczono nas aby być przedsiębiorcą tylko aby pracować na kogoś. Tak to już jest kiedy wychodzimy z szeregu, bez doświadczenia – zderzamy się z betonową ścianą, reklama, podatki, księgowość, czynsze itd. Obserwuje rynek i widzę co się dzieje w poszczególnych branżach, tylko nieliczni są w stanie przetrwać i wspiąć się na wyżyny, większość PRACUJE na rachunki i opłaty, większość PRACUJE i walczy o przetrwanie, większość PRACUJE i tylko wegetuje. Dlaczego kiedy zaczynamy swój BIZNES działamy z entuzjazmem, ochoczo pilnujemy wszystkiego, a po jakimś czasie czujemy się rozczarowani. Dzieje się tak, że nastawiamy się na szybki zysk, nastawiamy się na szybki bieg, a to niestety tak nie działa. Trzeba robić realne kalkulacje, rozmawiać z mądrzejszymi, czytać, uczestniczyć w kursach i tylko w tedy licz na to, że TOBIE się UDA. W trakcie pisania tegoż postu wpadła mi myśl, że nie co głębiej wejdę w temat sprzedaży, dziś potraktujemy to jako wstęp następnych publikacji. Dziś chciałbym podkreśli, że w sprzedaży kluczowym elementem jesteś TY, nikt za CIEBIE nie zrobi wszystkiego, tylko TY robisz swoją ścieżkę do swojego sukcesu. Nauczony jestem, że wszystko co wykonuje – to wykonuje NAJLEPIEJ jak potrafię, DOKŁADNIE, SOLIDNIE, UCZCIWIE.

Jeśli zastanawiasz się nad BIZNESEM, a nie masz z kim porozmawiać o tym, to nie rozmawiaj z osobami które o BIZNESIE nie mają pojęcia, albo z tymi którym biznes nie udał się, rozmawiaj tylko z takimi osobami którzy dążą co celu. Biznes plan jest też wskazany ale czy umiesz go napisać? Jeśli i takie podejście zaczyna sprawiać tobie trudność, to pamiętaj, że przed TOBĄ bardzo ciężka droga. Zacznij od poukładania swoich myśli, wszystko to, co masaż w głowie przenieś na kartkę i przeczytaj na głos, uwierz w to co przeczytałeś i ja ci gwarantuje, że od tej chwili spojrzysz na wszystko z innej perspektywy:-)