Po długim okresie i znalezieniem chwili, żeby zmodyfikować swoje buty narciarskie Rossignol Bandit Sqad Carbon 130, po frezowaniu i poszerzaniu skorupy wkońcu odczułem komfort.
Dziś także znalazłem chwilę wygrzać botka i wyprofilować pod stopę.
Botek Full Tilt Intuition jest zaprojektowany tak, że po nagrazaniu w komorze w temperaturze 100C przez 10 min formujemy go w skorupie na załżonej nodze…
W trakcie wygrzewania:
image
Pod czas wygrzewania masa która znajduje się w środku botka pęcznieje:
Po 10 min
image
image

image
Po założeniu botków do skorup spinamy buta mocno, botki dość szybko stygną więc po 20 minutach można powiedzieć, że są gotowe, natomiast ja jako nadgorliwy, siedzę ponad godzinę.
Powiem, żeby mieć idealnego buta, to nie wystarczy pójść i wybrać sobie buta ale on zawsze będzię gdzieś nas uwierać, natomiast jeśli zmodyfikujemy i dobierzemy odpowiednie botki do naszych butów, to gwarantuje, że docenimy, to w trakcie jazdy na nartach.
W między czasie odbyła się modyfikacja wkładek firmy siadas do butów Langa RS 130:
Najpierw ustawiamy osobę na specjalnym urządzeniu, tak aby odbił się kształt stopy, kolana powinny być skierowane nie w różne strony tylko na wprost:
image
image
image
Następnie przygotowujemy wkładki:
image

image

Wygrzewamy wkładki około 6 min
image

Następnie wyjmujemy i układamy na miejsce gdzie mamy odznaczoną stopę i stajemy aby uformować wkładkę
image
image
image
image
image
Efekt:
image
image
Tak wyprofilowana wkładka już gotowa do użycia.
Takie specjalistyczne usługi są wykonywane dla osób nie tylko uprawiającego narciarstwo ale także do chodzenia na codzień, dla osób biegających, rowerzystów, piłkarzy praktycznie dla każdego. Przedewszystkim zaleta takiej wkładki jest to, że inaczej przekładamy swoją energię, ona zmusza nas do prawidłowej postawy, dodatkowo amortyzujemy drgania co w efekcie daje nam wygodne i bezbolesne korzystania z tego co lubimy najbardziej.
Każdego zachęcam do korzystania z naszych usług.