Pewnego dnia tak jak zwykle sprawdzam skrzynkę pocztową i pewna wiadomość mnie zaciekawia, nazwa nadawcy Quinton Polska. Nic nie wskazuje na tematykę sportową, narciarską, biegową… Myślałem, że reklama lub coś podobnego, a tutaj nic podobnego. Nawet wręcz przeciwnie jak najbardzie sportowe, bo to nic innego jak suplement diety, który pomaga w nawadnianiu organizmu pod czas wysiłku fizycznego.
Produkt jest dedykowany dla osób czynnie uprawiających sporty wyczynowe, które potrzebują by organizm był stałe nawadniany.
Każdy wyszukuje sposobów aby pod czas biegu długodystansowego jak najlepiej nawodnić i powstrzymać wodę w organiźmie.

Czytam wysłany opis, zapoznaje się z tematyką ( tutaj trochę historii)
” Rewolucja elektrolitów wreszcie w Polsce!
Totum Sport przychodzi z odsieczą wszystkim miłośnikom sportu. Ten znany na całym świecie, całkowicie naturalny, morski suplement diety sprawi, że każdy trening będzie bardziej efektywny, a czas regeneracji krótszy. Roztwór hipertoniczny, którego skład stanowi w 100% organiczna woda morska, zapewnia komplet 78 biodostępnych minerałów, w pełni absorbowanych przez organizm. Pomaga utrzymać właściwe nawodnienie komórek, zapewniając optymalne środowisko wewnętrzne dla procesów metabolicznych i wytwarzania energii.
Wysiłek fizyczny powoduje utratę elektrolitów, co skutkuje osłabieniem siły, koncentracji i wydolności. Totum Sport pozwala natychmiastowo uzupełnić komplet minerałów i wartości śladowych, które są tracone wraz z potem podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Elektrolity są niezbędne w procesach metabolizmu i przewodnictwa nerwowego. Ich utrata skutkuje skurczami i uszkodzeniami mięśni oraz tkanki łącznej, a to znacząco zwiększa ryzyko kontuzji. Skuteczność treningu lub osiągnięcie zamierzonego rezultatu podczas zawodów, są więc uwarunkowane odpowiednim zabezpieczeniem organizmu przed skutkami utraty minerałów i pierwiastków śladowych.
Totum Sport dzięki swojemu oceanicznemu pochodzeniu jest bardziej biodostępny niż minerały syntetyczne, działa od nich skuteczniej, bo już na poziomie komórkowym. Aby zachować jak najlepszą formę i utrzymać dyspozycję z początku treningu lub zawodów, należy na bieżąco uzupełniać zapas minerałów, biorących udział w nawadnianiu i procesach energetycznych zachodzących w komórkach. Nie chodzi jedynie o podstawowe elektrolity, takie jak sód, potas, wapń czy magnez. Podczas wysiłku organizm potrzebuje pełnego spektrum minerałów i pierwiastków śladowych, w proporcjach jak najbardziej zbliżonych do tych, które naturalnie znajdują się w płynach ustrojowych człowieka.
Background
Totum Sport zostało przebadane i zyskało pozytywną opinię Informed Sport i Informed Choice: jest wolne od dopingu i bezpieczne dla sportowców wszystkich dyscyplin.
Totum Sport wytwarzany jest przez Laboratoires Quinton International w Cox k. Alicante (Hiszpania). Surowiec zostaje pobierany na głębokości 30 metrów z najczystszych i najbogatszych w biologicznie aktywne składniki chronionych wód Zatoki Biskajskiej. Poddawany jest procesowi mikrofiltracji na zimno w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu nie traci swoich właściwości. Uzyskany w ten sposób hipertonik zamykany jest bez dostępu tlenu w wygodnych, ultralekkich saszetkach – idealnych do stosowania podczas treningu lub zawodów. Totum Sport nie zawiera węglowodanów, białek, tłuszczów ani konserwantów mogących powodować alergie lub reakcje nietolerancji. Jest suplementem diety do stosowania doustnego, którego skład stanowi w 100% woda morska.”
Opis jest interesujący i mnie zaciekawia. Więc odpowiadam, że jestem zainteresowany produktem. Odwpowiedź dystrybutora jest błyskawiczna, że chcę zaprezentować produkt i chcę aby przetestował produkt. Oczywiście tak jak ja, aby mieć własne zdanie, aby móc porównywać produkty – zgadzam się.
Następnego dnia dostaję próbki do testów.

Teraz czas na testy…