Jako mieszkaniec Otwocka, osoba, która od zawsze jest związana ze sportem, trener i założyciel klubu KS Świder Otwock, ruszam z projektem w Budżecie obywatelskim:
– Budowa profesjonalnych 3 (trzech) boisk do siatkówki plażowe w Otwocku na miejskiej plaży nad Świdrem
– Budowa zewnętrznej ścianki wspinaczkowe w Otwocku na miejskiej plaży nad Świdrem
Będąc mieszkańcem miasta jestem rozgoryczony tym faktem, że brakuje takiej infrastruktury w mieście, że dotychczas nie zrealizowano takich inwestycji. Będąc w Hiszpanii, Włoszech, a nawet Białorusi – w każdej miejscowości po wyżej 25 000 mieszkańców jest lepsza infrastruktura niż u nas, TUTAJ. Jeśli my sami tego nie zmienimy, to nikt dla nas tego nie zrobi. Dziś obserwując dzieci jak ze sobą rozmawiają, to można stwierdzić, że świat komputerowy zawładnął ich umysłem, dzieci, młodzież, dorośli ma co raz częściej nadwagę, a to wszystko jest wynikiem braku aktywności fizycznej. Obserwując zapotrzebowanie lokalne, to stwierdziłem, że nie ma sensu powielać kolejnych placów zewnętrznych, nie ma sensu budowania kolejnych orlików, nie ma sensu po raz kolejny budować boisk do piłki nożnej ale warto rozwijać się w innych dyscyplinach sportowych.
Inny zapyta co nam da ścianka wspinaczkowa? Albo kto będzie grać na tych boiskach na plaży?
Otóż obserwując zajęcia dzieci i młodzieży latem ( jeździłem nie jednokrotnie po całym powiecie i zbierałem informację ) dzieci, młodzież jest zainteresowana i byłaby chętna przynajmniej spróbować swoich sił czy na boisku czy na ściance, wiadomo ten sport nie jest łatwy ale pod okiem doświadczonych trenerów i osób, można wiele osiągnąć.
Do tego atrakcyjność miejsca, bliskość wody ( spływy kajakowe), parku linowego ( za rzeką w Józefowie), biegi przełajowe, to wszystko mogłoby służyć w integracji, rozwoju, promocji miasta. Ponad to, w sezonie letnim można organizować rozgrywki lokalne, mazowiecki, krajowe, a nawet międzynarodowe. Można stworzyć program dla „Lato w Mieście” gdzie można szkolić dzieci i młodzież, aby w wakacje mieli zajęcia i nie marnowali czasu na głupotę, gry komputerowe. To wszystko w ładnej scenerii można połączyć ze wspinaczką, gdzie latem będzie atrakcyjnym miejscem dla wszystkich, a w zimie będzie mógł teren przyciągać miłośników drytolingu (wspinaczka z czekanami i rakami)
Wydawać by się mogło, że przedsięwzięcie nie jest realne. Ale czy ktoś to próbował wdrążyć? Ja chciałbym to zrealizować koszt projektów:
– Budowa zewnętrznej ścianki wspinaczkowej: 172 500 pln
– Budowa boisk do siatkówki plażowej: 154 300 pln
Dlatego proszę wszystkich o każdy głos aby te projekty mieli mocne poparcie, ja sam mogę zacząć ale bez Was moje siły są marne i nie będę w stanie zadziałać dla dobra wspólnego!
Siła jest w WAS!